Rada kraje vzala na vědomí koncepci rozvoje bydlení

08. 11. 2001
[id:96|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]
Rada kraje vzala na vědomí koncepci rozvoje bydlení v Libereckém kraji a uložila Ing. Luďkovi Suchomelovi (4K-US), statutárnímu zástupci hejtmana, vstoupit v jednání s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a se Státním fondem rozvoje bydlení ve věci zvýšení rozhodovacích pravomocí Libereckého kraje při rozdělování státních subvencí. "V počtu dokončené a zahájené výstavby bytů se Liberecký kraj pohybuje ve vyšším republikovém průměru. Přesto bychom chtěli jako kraj sehrát větší roli při projednávání státní finanční podpory rozvoje bydlení a při vlastním aktu rozdělování státních dotací," vysvětluje Ing. Luděk Suchomel (4K-US), statutární zástupce hejtmana, pověřený řízením resortu rozvoje. V počtu dokončených bytů na tisíc obyvatel vedou v Libereckém kraji Velké Hamry, Stráž pod Ralskem a třetí je Chrastava. Z okresních měst je na devátém místě Liberec, sedmnácté v LK jsou Semily, dvacátá Česká Lípa a dvaadvacátý Jablonec n.N. Úloha kraje při rozvoji bydlení by měla především spočívat v podpoře renovace starých bytů a ve vytvoření podmínek obcím pro výstavbu nových bytů.