Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Rada Libereckého kraje odsouhlasila půl milionu na projekt „Dětská univerzita 2018/2019“

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 16. 05. 2018 00:00
  • Školství

Sdílet článek

Dětská univerzita bude pokračovat i v příštím roce. Radní Libereckého kraje vyslovili na svém jednání v úterý 15. května 2018 souhlas s pokračující peněžní podporou v podobě dotace ve výši půl milionu korun. Stejná částka byla odsouhlasena i v minulém roce. O finanční pomoci musí ještě rozhodnout Zastupitelstvo Libereckého kraje, a to na svém jednání dne 29. května 2018. Prostředky pomohou Technické univerzitě v Liberci otevřít v září již devátý ročník.

Dětská univerzita rozšiřuje nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území Libereckého kraje. Cílovou skupinou jsou žáci základních a středních škol. Vybraní zájemci budou během příštího školního roku 2018/2019 navštěvovat organizovanou výuku. Prohloubí si vzdělání v oblasti přírodních a technických věd. Využít přitom mohou vědeckotechnický potenciál, pedagogického zázemí a přístrojové vybavení TUL v Liberci.

„Forma, rozsah a hloubka vzdělávání je vzhledem k používanému technickému vybavení a nezbytnému personálnímu zabezpečení kurzů velmi náročná na finanční prostředky a převyšuje náklady, které jsou obvyklé u jiných volnočasových aktivit,“ dodal k finanční podpoře Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.  

Dětská univerzita má za sebou již osm ročníků. Vznikla a rozvíjela se v rámci projektů podporovaných finančními prostředky z Evropské unie. Prvním byl projekt Starttech – Začni s technikou!, následovaný Otevřenou univerzitou a dvouletým projektem Edutech. Jejímu pokračování již potřetí pomůže schválená dotace z kraje. To umožňuje účast dětí bez ohledu na jejich společenské a ekonomické postavení.

Přidělení dotace slouží k dofinancování aktivit a snížení příspěvku rodičů na sociálně únosnou částku zhruba 3.500 korun za rok. Ve školním roce 2018/2019 se počítá s otevřením vzdělávání v přibližně osmi specializacích, pokrývajících oblasti od aplikované matematiky a fyziky, přes mikrobiologii, biomedicínu, strojírenství, 3D technologie, robotiku a mikroelektroniku až po nanotechnologie. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude od 50 do 100 hodin dle varianty kurzů.

 

Youtube video

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky