Radek Cikl se zúčastnil předání cen úspěšným automechanikům

02. 07. 2012

Nově vybudované školicí středisko Škody AUTO a.s. v Kosmonosích hostilo 27. června slavnostní vyhlášení výsledků soutěží automechaniků a také setkání ředitelů škol s výukou autoopravárenských oborů. Ocenění převzal i Stanislav Brejcha z Integrované střední školy Vysoké nad Jizerou, který zvítězil v kategorii Autolakýrník česko-slovenské soutěže Autoopravář Junior.

Po úvodním slovu Josef Lhotáka, prezidenta Svazu prodejců a opravářů motorových vozidel ČR (SAČR), který poděkoval sponzorům a hlavně všem podílejícím se na organizaci a účasti soutěží, promluvil k zúčastněným náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Radek Cikl (ČSSD): „Kdo chce uspět na trhu práce, musí se dobře připravit. Kraje zřizují školy, které mimo jiné vzdělávají žáky v průmyslových oborech. Kraje se snaží podporovat výuku v technických oborech za pomoci různých kampaní. Kupříkladu
u nás v Libereckém kraji jsme v minulých letech organizovali kampaň TechYES, v letošním roce na ni navázal obdobný projekt s názvem NadoTECH. Můj předchůdce před sedmi lety začal organizovat soutěž pro automechaniky Automobileum, která se těší velkému zájmu oborových škol z celé republiky. Za mého působení se konaly v Sosnové u České Lípy 4. až 7. ročníky. V současné a budoucí době potřebujeme více a více konstruktérů, technologů, řemeslníků včetně automechaniků a odborných zaměstnanců, kteří nás do budoucna uživí.“

Skvělého úspěchu dosáhl reprezentant Libereckého kraje v soutěži Autoopravář Junior 2012 Stanislav Brejcha z Integrované střední školy Vysoké nad Jizerou. V celostátním finále v Plzni kategorie Autolakýrník Junior 2012, kterého se zúčastnilo 14 nejlepších žáků z celé ČR, obsadil pěkné 2. místo, z něhož postoupil dále do finále kategorie Autolakýrník Junior česko-slovenské soutěže Autoopravář Junior 2012. Zde již neměl konkurenci a zvítězil.

Vyhlašované výsledky soutěží:

Autoopravář roku 2012

Autoservis roku 2012

Pneuservis 2012

Autoopravář Junior 2012 v kategoriích:

-         Automechanik junior 2012

-         Autotronik junior 2012

-         Autokarosář junior 2012

-         Autolakýrník junior 2012

kategorie česko-slovenské soutěže Autoopravář Junior 2012:

Automechanik junior 2012

Autokarosář junior 2012