Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Radní Jaroslav Podzimek se zúčastnil 5. mezinárodní konference Netopýři Sudet

03. 10. 2011

 

Již 5. mezinárodní konference Netopýři Sudet (Bats of the Sudets) zahájil  30. září v penzionu Bartošova pec u Jenišovic na Jablonecku krajský radní pro zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimek společně s vedoucím Správy Chráněné krajinné oblasti Český ráj Janem Mockem a organizátorem konference Danielem Horáčkem.

 „Byl jsme potěšen, že tato konference byla po dvou letech dalším vyvrcholením příhraniční spolupráce odborníků na netopýry, chiropterologů  z Polska, Německa a České republiky působících v oblasti Sude,“ řekl radní.

 Hlavními tématy byly podle Daniela Horáčka výměna informací o nových poznatcích z výzkumu netopýrů, jejich ochrany (NATURA 2000) a nového fenoménu nemoci bílých nosů.

Pátou konferenci Netopýři Sudet pořádaly tři neziskové organizace - Z0 4-01 České speleologické společnosti Liberec, ZO 36/02 ZO Českého svazu ochránců přírody při Správě CHKO Jizerské hory a Česká společnost pro ochranu netopýrů.

„Na tuto konferenci se přihlásilo 77 chiropterologů z Polska, Německa a České republiky. Ti zde přednesli 21 odborných referátů a dále diskutovali o tématech nemoc bílých nosů, ochrana netopýrů a envíromentální výchova veřejnosti,“ prozradil Horáček.

Po dvou přednáškových dnech čekala na účastníky konference nedělní exkurze na významné chiropterologickíé lokality v okolí -  Pantheon -Vranov, vybrané pseudokrasové jeskyně v Českém ráji, hrad Valdštejn a na závěr stálá kolonie Vrápence malého na zámku Hrubá Skála.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588

Zadejte text

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce