Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Radní Jaroslav Podzimek zve na Den potravinářů Libereckého kraje s Hrůzou

17. 05. 2012

 

Radní pro zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimek (ČSSD) v pátek 18. května ve 14 hodin na pěší zóně před NG Plaza v Liberci oficiálně zahájí Den potravinářů Libereckého kraje.

Prodávat se však bude už od 10 hodin, cca v 15 hodin vystoupí Michal Hrůza a s kapelou Hrůzy.

„Stále více potravin se k nám dováží ze zahraničí. Ne každý však ví, že spousta domácích produktů má srovnatelnou nebo dokonce vyšší kvalitu. V Libereckém kraji se vyrábí řada potravinářských výrobků vysoké kvality. Počínaje pekařskými výrobky, přes výrobky masného průmyslu, které jsou

skutečně z masa, mléčné výrobky a sýry, mnohdy vyráběné podle receptur našich předků, a konče třeba kvalitním ovocem. Stále častěji se můžeme setkat i s výrobky v BIO kvalitě.

Zdaleka ne vždy a určitě ne všechna tato produkce je k nalezení na pultech obchodních řetězců,“ uvedl radní.

Cílem akce je podle něj prezentovat výrobce potravin z Libereckého kraje a vyzvat tak spotřebitele, aby jejich kvalitní výrobky na pultech supermarketů vyžadovali. Prodejní výstava nabídne možnost nákupu potravinářských výrobků, které vznikly na území našeho kraje. Celou řadu z nich si budou moci zájemci¨také ochutnat.

„Letos přijede dvacítka prodejců - od uzenin přes mošty, pivo, likéry, sýry, pekařské výrobky,  až po brambůrky,“ zve Jaroslav Podzimek s tím, že .své výrobky představí i vítězové soutěže o titul „Výrobek roku Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství“ z mnoha předchozích let.

Další akce - Krajské dožínky 2012, která bude propagovat regionální zemědělskou a potravinářskou výrobu Libereckého kraje, se uskuteční 1. září v Bílém Kostele na Liberecku.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588