Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Radní jednali o převodu Oblastní galerie v Liberci a Severočeského muzea

15. 08. 2001
[id:38|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]
Na programu včerejšího zasedání rady byla jedním z bodů informace o stavu příprav převodu Oblastní galerie v Liberci a Severočeského muzea do vlastnictví kraje k 1.10.2001. Rada tuto informaci vzala na vědomí. Podle zpráv, které má odbor kultury, tělovýchovy a sportu, cestovního ruchu, ministerstvo kraji předá rozhodnutí o převodu obou příspěvkových organizací opět bez příloh, tak jako tomu bylo i v případě převodu Státní vědecké knihovny v Liberci ze státu na kraj. Oblastní galerie v Liberci však poskytla ministerstvu kultury veškeré potřebné podklady, které částečně tvoří zmiňované přílohy. V současné době jsou v galerii přístupné 3 stálé expozice : kvalitativně vyrovnaná sbírka nizozemského malířství 16. až 18. století, expozice francouzské krajinomalby, jež je největší sbírkou svého druhu mimo území Francie a expozice českého umění 20. století. Celkový rozpočet galerie na letošní rok představuje částku 7 067 tis. Kč a má 18 zaměstnanců. Vloni navštívilo galerii skoro 40 tisíc lidí.
V případě Severočeského muzea přebírá kraj nemovitý majetek, který představuje vlastní budovu muzea, památník v Rumjancevově ulici, který je nyní přestěhován v Lukášově, přírodovědnou terénní stanici v chatě Jizerka a depozitáře v Raspenavě a v Lukášově. Co se týká depozitáře, je plánována výstavba depozitáře v podzemí parku přilehlého k budově muzea. Výstavba přijde na zhruba 55 miliónů korun. Celkový letošní rozpočet v případě muzea je 10 724 tis. Kč, z čehož 9 564 tis. Kč činí příspěvek zřizovatele, v letošním roce ještě ministerstvo kultury. Je zde zaměstnáno 43 pracovníků. V loňském roce navštívilo muzeum na 40 tisíc návštěvníků.