Radní Pavel Petráček jednal s ministrem o financování sociálních služeb

[32881|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/petracek_daaa03f76a.jpg]

24. 06. 2009
[id:8329|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Člen rady Libereckého kraje pro resort sociálních věcí a menšin Pavel Petráček se dnes, 24. června, zúčastnil jednání na MPSV v Praze s ministrem Petrem Šimerkou a náměstkem ministra Mariánem Hoškem. Hlavním tématem jednání bylo především dofinancování sociálních služeb pro rok 2009 a návrh na financování roku 2010.

„Pan ministr nám na tomto jednání sdělil, že v rozpočtu MPSV částkou 1,5 miliardy Kč potřebnou na dofinancování sociálních služeb nedisponuje, ale intenzívně o způsobu zajištění finančních prostředků jedná s ministrem financí a premiérem,“ uvedl Pavel Petráček.

Z jednání podle něj vyplynulo, že částka 1,5 miliardy Kč je v současné situaci pro tuto vládu nereálná. „Pokud dojde k dofinancování, částka nepřekročí 1 miliardu Kč, a tak zřejmě budou muset kraje spolu s obcemi zajistit zbylou část finančních prostředků,“ řekl krajský radní.

V Libereckém kraji se to nejvíce dotýká pobytových služeb v krajských zařízeních, kde stále chybí cca 100 miliónů Kč.

Ministr Šimerka přislíbil svou účast na jednání komise Asociace krajů 21. července, na níž se budou diskutovat jasná a definitivní pravidla pro financování sociálních služeb příštího roku.