Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Radní Pavel Petráček navštívil první farmářské trhy ve Frýdlantě

04. 06. 2012

Radní Pavel Petráček (ČSSD) se zúčastnil prvních farmářských trhů ve Frýdlantě v Čechách, které se konaly 2.6.2012 v autentickém prostředí Školního – dříve zámeckého statku.

„Umístění mimo centrum města bylo vynahrazeno výbornou dopravní dostupností a možností bezpečně zaparkovat přímo v areálu statku nebo na parkovišti těsně před bránou,“ sdělil jednatel společnosti Školní statek Frýdlant, a.s. Tomáš Kysilka.

„Je vidět, že zájem o nabízené zboží byl velký, zejména učňovské pečivo a kozí sýry byly vyprodané ještě před oficiálním ukončením trhu v poledne, proto doporučuji příště si přivstat a dorazit na trh v dřívějších hodinách,“ řekl radní Pavel Petráček.

Nabídka potravinářských produktů od výrobců z Frýdlantska a Libereckého kraje se bude společně s doprovodnými programy postupně rozšiřovat, prostor dvora statku je dostatečně rozlehlý a zájem o nabídku domácích produktů přesvědčivý.

Termíny příštích farmářských trhů budou včas zveřejněny, prozatím pořadatelé počítají s konáním trhů jednou za měsíc, podle zájmu prodejců je ale možné uspořádat trh i častěji.

Fotografie z prvního trhu jsou dostupné na: http://libereckyvenkov.rajce.net

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624