Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Radní Pavel Petráček se zúčastnil Dne romské kultury

19. 09. 2012

Severočeské muzeum v Liberci a občanské sdružení Romodrom uspořádaly dnes v muzeu Den romské kultury, kterého se zúčastnil i radní sociálních věcí Pavel Petráček (ČSSD).

Během celého odpoledne muzeum nabízelo přednášky o dějinách Romů a romském holocaustu, ukázku tradičních romských řemesel a povídání s dětmi o životě ve vyloučených lokalitách, vystoupení tanečního souboru z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Tanvaldu a v neposlední řadě návštěvníci mohli ochutnat i tradiční romskou kuchyni.

„Chceme lidem ukázat, že Romové mezi námi normálně žijí. Mnoho lidí se s Romy nikdy nesetkalo, neznají jejich mentalitu, způsob života a chování. Vnímáme Den romské kultury jako pojítko mezi lidmi, kteří žijí ve vyloučených lokalitách a zbytkem společnosti. Potřebujeme poukázat na to, že i Romové nám mají co nabídnout. Ukázat na ně také z té pozitivní strany, a tím v nich vyvolat pocit, že patří do naší společnosti,“ uvedla Andrea Chloubová, vedoucí liberecké pobočky občanského sdružení Romodrom.

Jsem velice potěšen, že jsem byl pozván na tento výjimečný den, během kterého jsem se dozvěděl mnoho podstatných informací ze života Romů žijících na našem území,“ doplnil radní Pavel Petráček.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624