Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Radní Pavel Petráček slavnostně otevřel rekonstruovanou kuchyni v Jabloneckých Pasekách

18. 05. 2012

 

Krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček (ČSSD) v pátek 18. května slavnostně přestřihl pásku nové kuchyně Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách.

 

Během rekonstrukce DD se zjistilo, že stropy kuchyně a jídelny byly napadeny dřevomorkou a obsahovaly azbest, tudíž kompletní rekonstrukce byla nevyhnutelná. Liberecký kraj investoval do rekonstrukce kuchyně a jídelny, včetně gastro zařízení, zhruba 8,5 milionů korun. Současně se kraji podařilo zadotovat odstranění havarijního stavu střechy za 4,3 milionu korun a v současné době se připravuje zateplení přístavby jídelny za cca 450 tisíc korun,“ uvedl radní Pavel Petráček.

 

Původní kuchyň již neodpovídala současným hygienickým požadavkům, měla starou, takřka nefunkční kanalizaci a vzduchotechniku. Z původní stavební části zůstaly jen vnější obvodové zdi kuchyně, zcela nové jsou stěny, příčky, podlahy, okna, dveře a kanalizace. Nyní je součástí jídelny i nové WC pro imobilní klienty, v původní jídelně jsme ho velice postrádali. Rekonstrukcí vzniklo nové zázemí pro personál kuchyně a nové varné plochy umožní vařit pro klienty pravidelně teplé večeře,“ uvedla ředitelka DD Jablonecké Paseky Jaroslava Fojtíková.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588