Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Radní Pavel Petráček vyhlásil v Domově Sluneční dvůr vítězky projektu „Jak žiji a jak budu žít“

07. 03. 2012

 

V Domově Sluneční dvůr v Jestřebí vyhlášena soutěž s názvem „Jak žiji a jak budu žít“. Ženy se zdravotním postižením výtvarně či fotograficky znázorňovaly svůj život dnes, ve stávajícím ústavním zařízení na okraji obce, a jak si představují svůj život po přestěhování do malých domácností, které jim umožní život v přirozeném prostředí. 

Ceny vítězkám jednotlivých kategorií - kresby: Stanislava Berkiová, Věra Paučková, Michaela Henyková,  fotografie: Hana Hylmarová, Stanislava Domiánová, Stanislava Honsů předal radní pro sociální věci LK  Pavel Petráček (ČSSD) a ředitel Domova Pavel Kos.

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo za účasti pracovníků Krajského úřadu Libereckého kraje, zástupců Národního centra podpory transformace sociálních služeb, Terezy Kloučkové, zástupce MPSV ČR jako hlavního řešitele projektu „Podpora transformace sociálních služeb“.

Touto cestou chce vedení domova blíže seznámit občany s tím, jak klientky vidí a cítí projekt „Podpora transformace sociálních služeb“, jehož cílem je podpořit přechod lidí s postižením z velkokapacitních ústavních služeb do bydlení a služeb v běžném prostředí. Do soutěže se zapojila většina klientek a po zhlédnutí jejich děl musím podotknout, že je vidět jejich velký zájem o změnu prostředí,“ sdělil radní.

Bližší informace o zařízení a probíhající transformaci a přesný harmonogram výstavy naleznete na stánkách Domova www. domovslunecnidvur.cz v sekci aktuality. 

1.      Putovní výstava

-       týdenní výstava na veřejných místech dotčených obcí:

·       Jestřebí restaurace Galerie & Pub: 19. 3. – 23. 3.,

·       Česká Lípa, městský úřad: 26. 3. – 30. 3.,

·       Zákupy, městský úřad: 2. 4. – 6. 4.,

·        Doksy, knihovna: 9. 4. – 13. 4.

2.      Vernisáž

Místo konání: Liberec – vstupní hala Krajského úřadu Libereckého kraje, termín: 23. – 30. 4.

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588