Radní Zdeněk Bursa mapoval škody po povodni v Novém Oldřichově

[33206|c20cb6cd94bab2eb206c67b39910ec52|5|public/tiskove/povodne_adea59d19c.jpg]

10. 07. 2009
[id:8418|autor:Šírová Květa|email:kveta.sirova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 324|mobil:|aktualizace:]

Starostka Nového Oldřichova Marcela Novotná provedla oba jmenované celou obcí a ukázala nejhůře zasažené oblasti. Přiblížila také průběh povodně a postupy obce při likvidaci škod. „Poškozeny byly komunikace, lávky přes vodu a silniční most. Na vyjádření statika čeká jeden ze dvou nejvíce zasažených domů“ doplnila Novotná. Celkové škody v obci předběžně odhaduje na několik milionů korun. Na základě dosavadní vzájemné komunikace a dnešní osobní návštěvy radního se obě strany dohodly na spolupráci při odstranění škod. „V pondělí 13.7. zasedá mimořádná Rada kraje, která bude jednat o možné pomoci při opravách škod po této povodni“ řekl radní Zdeněk Bursa. Se starostkou se dohodl na spolupráci ohledně administrativních kroků a pomoci při jednání s Povodím Ohře, které v současné době již pročišťuje koryto potoka Bystrá.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz