Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Radní Zdeněk Bursa navštívil školy a Vlastivědné muzeum v České Lípě

Mgr. Langer Jiří

  • 10. 04. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7848|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Radní Libereckého kraje Zdeněk Bursa, pověřený vedením resortu ekonomiky, investic, správy majetku a územního plánování, navštívil v pátek 3. dubna Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště, Obchodní akademii a Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě. Všechny tři zařízení zřizuje Liberecký kraj. Návštěva škol a muzea v České Lípě je pokračováním slibu pana radního Zdeňka Bursy, který už při nástupu do funkce prohlásil:

„Jako jednu z hlavních priorit, na kterou si musím udělat čas, je seznámit se s majetkem Libereckého kraje, který je dán do správy jednotlivým příspěvkovým organizacím. Teprve potom se budu umět správně rozhodnout při posuzování jednotlivých investičních akcí," řekl radní.

Na SOŠ a SOU v České Lípě se Zdeněk Bursa setkal s ředitelem školy Milanem Kubátem a dalšími pracovníky. Ředitel školu představil krátkou prezentací, upozornil na studijní a učební obory a seznámil  radního s projekty, kterými se škola snaží získávat další finanční prostředky z Evropské unie. Ze střechy školy si pan radní prohlédl areál hřiště, který by se měl ještě letos začít z prostředků Libereckého kraje revitalizovat a otevřít veřejnosti. Zdeněk Bursa byl spokojen s provozy praktického vyučování.
Jsem rád, že jsem se mohl přímo na místě seznámit s jednotlivými provozy a udělám všechno pro to, aby se našly finanční prostředky na podporu technických oborů a aby šly vždy přímo na konkrétní školu a konkrétní obor,“ řekl Zdeněk Bursa.

Další zastávkou v České Lípě bylo Vlastivědné muzeum a galerie.

„Jsem nadšen se sbírek, určitě sem vezmu svoje děti. Velmi mě zaujal přístup ředitele muzea Zdeňka Vitáčka, takových ředitelů potřebujeme více,“ chválil radní.

„Technický stav střechy na muzeu nám však dělá starosti,“ poznamenal Zdeňek Vitáček. Radní Bursa navrhl určitý postup řešení pro záchranu střechy a vyzval pana ředitele, aby sám navrhl možnosti řešení, případně rozložení potřebných finančních prostředků na dvě až tři etapy.

Předposlední zastávkou v České Lípě byla Obchodní akademie.

„Je to velice hezká škola, je zde vidět velký kus práce, jsem spokojen“, řekl pan radní při prohlídce školy.
„Byl bych ještě spokojenější, kdyby se škola otevřela i v odpoledních a večerních hodinách, třeba pro vysokoškoláky,“
  dodal.

A nakonec si Zdeňek Bursaí stačil jen letmo pohlédnout budovu bývalé šatlavy, která se bude celá rekonstruovat z prostředků ESF.

„Jsem rád, že jsem mohl Českou Lípu navštívit, bylo to ppro mne setkání zajímavé a poučné,“  řekl na závěr návštěvy.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky