Radního Jaroslav Podzimka čeká perný a pestrý víkend

15. 06. 2011

Hektický víkend hodlá absolvovat krajský radní pro zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimek. V sobotu 18. června se chce podívat na šest zajímavých akcí - na Lesnický den v Ralsku, poté na X. ročník memoriálu Pavla Preisslera ve střelbách Mysliveckého sdružení Hubert v Jablonném pod Ještědí, následují na Pivní slavnosti piva Skalák na Malém Rohozci u Turnova, zúčastnit se oslav 600. výročí první zmínky o Benešově u Semil a na závěr poblahopřát k  fotbalistům SK Mírová pod Kozákovem k postupu do I. A. třídy, kdy se tento tým utká s Baumitem Jablonec n. N.

Lesnický den v Ralsku

Tradiční setkání všech přátel lesa a myslivosti – to je „Lesnický den v Ralsku 2011“, který se koná 17. a 18. června 2011 v areálu Skelné Huti v Ralsku. Součástí 35. ročníku bude soutěž v práci s motorovou pilou profesionálů, juniorů, začátečníků i týmů,“ uvedl radní, který se zúčastní oficiálního zahájení v 9 hodin

Připravena je podle něj výstava lesní techniky – prezentace firem pracujících v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu. Novinkou letošního ročníku je soutěž „Operátor vyvážecí soupravy 2011“, jejímž cílem je vyhlásit nejrychlejšího a zároveň nejzručnějšího operátora vyvážecí soupravy v ČR. Tradiční součástí Lesnického dne bude výstava trofejí zvěře ulovené v honitbách divize Mimoň v uplynulé lovecké sezoně.

Na návštěvníky čeká v sobotu bohatý doprovodný program - dámská veřejná soutěž v řízení vyvážecí soupravy ROTTNE, ukázky leteckého hašení lesních požárů, přehlídka dravců, přehlídka loveckých psů, soutěže pro děti, prodejní stánky s lesnickou a mysliveckou tematikou aj.

„Za podívání bude stát také klaní mistrů Timbersportu, což je sport dřevorubců,“ připomněl Jaroslav Podzimek.

Střelecké závody MS Hubert v Jablonném v Podještědí

Myslivecké sdružení Hubert z Jablonného v Podještědí pořádá 18. června od 10 hodin X. ročník memoriálu Pavla Preisslera ve střelbách konaného pod záštitou radního Libereckého kraje pro zemědělství a životní prostředí Jaroslava Podzimka, který se akce osobně zúčastní,

Slavnostní zahájení se uskuteční na státním zámku Lemberk za doprovodu trubačů České zemědělské univerzity, trubačů ze SRN a ukázky loveckých psů

Start závodu na střelnici v Jablonném v Podještědí je od 12 hodin. Vyhlášení vítězů se koná ve společenském centru od 18 hodin v Jablonném v Podještědí na tradiční myslivecké zábavě.

„Zde se mohou návštěvníci těšit na zvěřinové občerstvení, hudební doprovod kapely City music, bohatou nejen zvěřinovou tombolu a ukázku vábení jelenů,“ uvedl  Evžen Žitný, předseda MS Hubert s tím, že vstupné na mysliveckou zábavu včetně večeře činí 200 Kč.

Pivní slavnosti na Malém Rohozci u Turnova

Již 14. slavnosti piva Skalák v areálu pivovaru na Malém Rohozci začínají ve 13 hodin. Zahrají kapely Zelenáči, Nešpapeto, Mako!Mako!, Vaťák (Kabát revival) či Seven. Točit se bude 14 druhů piv a na pořadu je také ohnivá show.

Oslava 600. výročí obce Benešov u Semil

Obec Benešov u Semil chystá na sobotu 18. června oslavu výročí 600 let o první písemné zmínky o obci(1411 – 2011). Pro tuto příležitost je připraven celodenní kulturní program v centru obce.

Ranní část programu se nese v historickém duchu. Z  Podmošny vyrazí družina Beneše z Vartenberka, zakladatele obce. Jejím cílem je náves obce v blízkosti školy, kde ji uvítá starosta obce a kde oba společně oslavy zahájí.

Dopoledne nabídne hudbu, divadlo, tanec a výstavy. Hlavní program bude pokračovat od 14 hodin různými hudebními žánry - dechovkou, country hudbou, muzikálovými melodiemi a vrcholem programu bude moravská cimbálovka.

Pestré občerstvení připraví pro benešovské i přespolní místní spolky. Kromě jídla i pití si mohou všichni návštěvníci na památku na tuto výjimečnou událost příležitostnou pamětní minci nebo novou knihu Šest století v nás.

Po dobu akce bude benešovská náves uzavřena pro veškerý provoz a dopravní mezení se projeví v celém hořením Benešově, kde bude silnice využívána pro parkování.

A na závěr fotbal – SK Mírová pod Kozákovem – Baumit Jablonec nad Nisou

SK Mírová pod Kozákovem pořádá u příležitosti 20 let založení fotbalového klubu a postupu „A“ mužstva do krajské I.. A třídy pořádá v sobotu 18. 6. ve fotbalovém areálu v Sekerových loučkách od 15 hodin přátelské utkání mezi SK Mírová pod Kozákovem a prvoligovým Baumit Jablonec n. N.

„Následně budou oslavy pokračovat za doprovodu hudby a nabídky kvalitního občerstvení,“ zve na tuto i předchozí akce .krajský radní Jaroslav Podzimek, který chce postupně poděkovat pořádajícím spolkům a organizacím za jejich skvělou celoroční práci.