Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Reakce radního LK Pavla Petráčka na článek: Přestěhovat se musí jinam – Českolipský deník 18.4.2012

18. 04. 2012

Již několikrát jsem jednal s panem starostou Zákup Radkem Lípou o projektu, jehož cílem je začlenění handicapovaných lidí do společnosti. Část z nich se měla přestěhovat i do Zákup. Do této lokality jsme šli proto, že od bývalého vedení města byla nabídnuta pomoc při vytipování pozemků, ale především velká vstřícnost.

Již několik let probíhají jednání s vedením města. Předchozí i současné vedení města projekt od samého počátku podporovalo. Přesto však nakonec zastupitelé v pondělí neschválili prodej pozemků, na kterých se měly domky pro mentálně handicapované ženy postavit, a pan starosta to vysvětluje tím, že jim kraj poskytl informace na poslední chvíli a oni tak „nebyli schopni rozumně rozhodnout“.

Od pana starosty i paní místostarostky by mi tudíž přišlo jako daleko férovější, kdyby hned na počátku jednání vyslovili svůj nezájem, tak jako to učinili jiné oslovené obce a neohrožovali projekt za 100 milionů korun a především klienty z Jestřebí.

Celé mi to od začátku připadá jako jedna velká politická hra, která má snad za cíl jediné, ukázat, jak je Liberecký kraj neschopný a zřejmě i zhatit tento projekt. Možná se mýlím, ale každopádně bych byl rád, abychom v takových případech odhodili politiku stranou a na případ se podívali z té lidské stránky. Klientky z Domova Sluneční dvůr v Jestřebí si zaslouží, aby byly součástí společnosti a nebyly jen zavření za ústavním plotem. Čekal jsem, že řada lidí najde pochopení a takový projekt podpoří. Zřejmě však marně…

 

 

Pavel Petráček

člen Rady Libereckého kraje pověřený vedením resortu sociálních věcí

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624