Od pondělí 15 září bude zhruba na čtrnáct dnů uzavřen most přes Nisu na krajské parkoviště a ke vstupu do jídelny. Z tohoto směru se ke kraji dostanete přes lávku v parku (směrem k iQLANDII).
Ředitel Oblastní galerie zatím zůstává. Kritikům představil koncepci a výstavní plán
- 13. 12. 2021 11:32
- Kultura
Kritika se snáší na ředitele Oblastní galerie v Liberci Pavla Hlubučka. To, jak vede instituci, která je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, zkritizovalo několik desítek osobností spojených s uměleckou scénou. Podle otevřených dopisů, které obdrželo vedení kraje, jim mimo jiné vadí nekoncepčnost a chybná personální politika. Ve středu 8. prosince se proto v galerii konalo setkání náměstkyně hejtmana Květy Vinklátové, ředitele Hlubučka a signatářů dopisu.
Ředitel galerie na něm přiblížil koncepci rozvoje galerie a výstavní plán. „Chceme, aby v organizacích, které zřizujeme, panovaly stabilní poměry a místo řešení problémů se mohli jejich zaměstnanci soustředit na svou práci. Jednali jsme také o personálních změnách, které pan ředitel po svém nástupu provedl. Výstup ze schůzky je takový, že v následujících dvou týdnech se budeme společně s panem ředitelem zaobírat výhradami autorů dopisů a domluvíme se na dalším postupu. Ten poté zveřejníme,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
S nekoncepčností, kterou mu autoři dopisu vytýkají, ředitel Hlubuček nesouhlasí. Základní obrysy nové koncepce podle svého vyjádření představil už v květnu. Nyní byla již konkrétní. Mimo jiné chce nově zřídit odbornou radu, která se bude zabývat dramaturgií výstav, přičemž možnost předkládat projekty do výstavního plánu budou podle něj mít interní i externí kurátoři.
Podle náměstkyně Květy Vinklátové je z otevřených dopisů patrný zájem lidí, kterým na galerii skutečně záleží. „Oblastní galerie Lázně si za vedení předchozího ředitele Jana Randáčka a kurátorského týmu vybudovala velmi dobrou pověst a Liberecký kraj jako zřizovatel má samozřejmě zájem a povinnost, aby byla tato pověst zachována. Nynější situaci bereme velmi vážně a jejímu řešení se budeme zodpovědně věnovat,“ uzavřela.
Další aktuality
Zoo Liberec v Indonésii sází mořskou trávu a korály. Obnovuje poškozený ekosystém
- 10. 09. 2025
- Kultura
Dny evropského dědictví zavedou na zámek, do divadla i k domu autora Ještědu
- 08. 09. 2025
- Cestovní ruch
- Kultura