Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Rekonstrukce mostů a velkoplošné opravy krajských silnic pokračují

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 10. 07. 2025 15:09
  • Doprava

Sdílet článek

O výběru firem, které provedou velkoplošné opravy (VPO) silnic v Libereckém kraji, rozhodovali na úterním jednání krajští radní. Kraj také zahájil další veřejné zakázky.

„Péče o silnice a mosty v regionu pokračuje. V současné době máme zhruba 1,27 miliardy včetně finančních prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů,“ uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy.

Přehled konkrétních projektů, o kterých rozhodla krajská rada na jednání 8. července 2025:

Rozhodnutí o výběru firem:

  1. Silnice III/2892 Bítouchov, sanace skalního masivu (VPO)

Celková délka opravovaného úseku činí zhruba 40 metrů, tedy v místech skalního masivu. Vybraná firma je VERTICO, s.r.o. za 1.004.251,60 korun včetně DPH. Stavební práce tam budou dokončeny za 50 dnů od převzetí staveniště.  

  1. Silnice III/2797 Husa–Čtveřín (VPO)

Celková délka opravovaného úseku činí 2.070 metrů. Vybraná firma je EUROVIA CZ, a.s. za 9.533.332,27 korun včetně DPH. Stavební práce tam budou dokončeny za 120 dnů od převzetí staveniště.  

  1. Silnice III/28741 Nová Ves nad Nisou – Dolní Černá Studnice

Celková délka opravovaného úseku činí 2.386 metrů. Vybraná firma je EUROVIA CZ, a.s. za 20.777.116,91 korun včetně DPH. Stavební práce tam budou dokončeny za 120 dnů od převzetí staveniště.  

  1. Silnice II/279 Kobyly–Havlovice (VPO)

Celková délka opravovaného úseku činí 2.564 metrů. Vybraná firma je COLAS CZ, a.s. za 13.819.544,70 korun včetně DPH. Stavební práce tam budou dokončeny za 120 dnů od převzetí staveniště.  

  1. Silnice III/28624 Mrklov II. (VPO)

Celková délka opravovaného úseku činí 1.203 metrů. Vybraná firma je M – SILNICE a.s. za 12.292.002,81 korun včetně DPH. Stavební práce tam budou dokončeny za 120 dnů od převzetí staveniště.  

  1. Silnice III/2787 Český Dub – Petrašovice (VPO)

Celková délka opravovaného úseku činí 5.072 metrů. Vybraná firma je COLAS CZ, a.s. za 25.859.044,93 korun včetně DPH. Stavební práce tam budou dokončeny za 120 dnů od převzetí staveniště.  

Krajští radní na svém úterním jednání také rozhodli o zahájení veřejné zakázky na velkoplošnou opravu silnice III/2628 Manušice – Horní Libchava. Jedná se o úsek dlouhý 1.866 metrů. Nabídková cena firem nesmí překročit 22.508.984,47 korun včetně DPH. Stavební práce tam budou dokončeny dle návrhu smlouvy za 100 dnů od převzetí staveniště.

Mezi schvalované silniční body na úterním jednání krajské rady bylo také memorandum o vzájemné spolupráci pro sanaci skalního svahu v úseku Dubá–Sušice. Město Dubá nás požádalo o finanční podporu na sanaci skalního masivu v bezprostřední blízkosti krajské silnice III/2603. Ta je tam nyní uzavřena z důvodu neprůjezdnosti způsobené sesuvem kamenů ze svahu. Město společně s Libereckým krajem nechalo vyhotovit projektovou dokumentaci. Na akci, která vyjde dle projektu na 22.452.447,80 korun včetně DPH, se bude kraj podílet částkou 4.490.489,56 korun včetně DPH, což je 20 %,“ vysvětlil Jan Sviták.

V první polovině letošního roku již také začaly další vysoutěžené projekty. Liberecký kraj o nich informoval například zde. K tomu v pondělí 7. července 2025 začala rekonstrukce Silnice III/25936 v Dražejově, kde je zhotovitelem firma COLAS CZ, a.s. za 17.289.690,13 korun včetně DPH. Dokončeno tam bude na začátku letošního listopadu.

Pokračují také rekonstrukce krajských mostů. V úterý 1. července 2025 začala rekonstrukce mostu ev. č. 284-001 přes potok Žlábek ve Stružinci. Zhotovitelem jsou SaM silnice a mosty a.s. za 14.565.654,13 korun včetně DPH. Hotovo by tam mělo být na konci letošního října.

V pondělí 7. července pak započala rekonstrukce mostu ev. č. 28618-2 Mříčná II, kterou provádí stejná firma, a to za 9.612.783,56 korun včetně DPH. Hotovo by tam mělo být též na konci října roku 2025.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky