Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Rekonstrukci Lidových sadů provede firma CL-EVANS. Původní vítěz BREX na konci dubna odstoupil ze zadávacího řízení

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 07. 05. 2024 14:09
  • Kultura
  • Majetek a investice

Sdílet článek

Rada kraje na svém dnešním jednání vybírala znovu firmu, jež provede stavební práce v rámci projektu Hudební kulturně kreativní centrum Lidové sady. Dne 22. dubna 2024 totiž kraj obdržel od vítěze původního výběrového řízení – firmy BREX, spol. s r.o. – písemné odstoupení ze zadávacího řízení. S rekonstrukci Lidových sadů tak nakonec začne firma CL-EVANS, a to za 174.895.313,32 korun včetně DPH.

„Výběr firmy jsme museli z důvodu odstoupení firmy BREX zopakovat. Jedinou pozitivní věcí v této záležitosti zůstává fakt, že se tak stalo ještě před podpisem smlouvy, a tak stačilo vybrat jiného dodavatele,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Částka, za kterou společnost CL-EVANS postaví Hudební kulturně kreativní centrum Lidové sady, je oproti nabídnuté ceně BREXu vyšší o 318.683,59 korun včetně DPH. Pořád tedy platí, že kraj v rámci výběrového řízení, do kterého se původně přihlásilo celkem sedm firem, výrazně ušetřil. Celkové předpokládané výdaje projektu (stavba, vybavení, technický dozor stavby, BOZP, projektová dokumentace) totiž prvotně činily 263.523.093 korun včetně DPH. Předpokládaná hodnota samotné stavby byla 227.581.608,54 korun včetně DPH. Na stavbě tak kraj ušetří 52.686.295,22 korun včetně DPH. Firma začne stavební práce nejdříve v červnu letošního roku a bude mít dle smlouvy 420 dnů na dokončení. Nových prostorů se tak návštěvníci dočkají na podzim roku 2025.

Parametry projektu zůstávají též neměnné. „Generální oprava se bude týkat zejména interiéru a přístavby, jež přinese kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Vznikne kulturně kreativní centrum, které zachová historický ráz budovy, ale zásadně ji doplní o moderní technologie,“ doplnila Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Díky chystanému projektu by měly v Lidových sadech vzniknout v rámci úprav stávajících učeben zkušebny pro začínající hudebníky a kapely a také nahrávací studio, kde by si mohli pořídit vlastní nahrávky. Dojde též k rekonstrukci velkého a malého sálu – Experimentálního studia. Kromě vybavení zvukovou a světelnou aparaturou a moderními technologiemi pro projekce získají tyto prostory nově řešenou vzduchotechniku, elektroniku a akustiku.

V budově Lidových sadů bude také nový výtah, který zajistí bezbariérový přístup napříč jednotlivými podlažími. Rekonstrukce zahrne rovněž další prostory – přísálí, balkon, galerie, technickou místnost pro velký sál a rozvodnu, chodbu v prvním patře, šatny, salonek, vstupní halu či toalety.

„Budeme rekonstruovat památkově chráněný objekt, a to s sebou nese mnohem vyšší nároky na řešení stavby. Také současné požární normy jsou daleko přísnější než při vzniku původního kulturního domu,“ doplnila Vinklátová. „Nový prosklený malý sál musí mít stínění, aby se v létě nepřehříval.“

Rozlučkový večer se současnými Lidovými sady se uskutečnil ve velkém sále 18. ledna 2024 na koncertě Bratří Ebenů. Nových prostorů se návštěvníci dočkají na podzim roku 2025.

 

Youtube video

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky