Liberecký kraj se opět zapojuje do kampaně Česko svítí modře. Podpoří lidi s autismem. Modře bude svítit logo na budově krajského úřadu od 2. do 7. dubna 2026.
Více informacíReprezentanti kraje z jabloneckého Gymnázia U Balvanu, jsou bronzoví v soutěži EuropaSecura 2014
- 25. 06. 2014 15:14
- Školství
Na základě výsledků dosažených ve školním a krajském kole se žáci Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou Filip Brus, Jan Mach, Pavel Sluka a Jan Vlček probojovali do národního kola soutěže EuropaSecura.
Tým žáků z Gymnázia U Balvanu reprezentoval Liberecký kraj natolik úspěšně, že získal v národní konkurenci třetí místo a příslib návštěvy Bruselu.
Soutěžní klání vítězných týmů proběhlo ve vojenském újezdu Brdy a trvalo týden. Pořadatelé pojali národní kolo formou outdoorových aktivit, přednáškami vojenských expertů a také prohlídkou dělostřeleckých kasáren.
„Týmy měly za úkol řešit bezpečnostní situaci ve smyšleném státu Dormenistán. Hledaly diplomatická řešení a zároveň simulovaly činnost příslušníků humanitární mise včetně fyzicky náročných aktivit jako například pochod se zátěží, brodění, lanový park, opičí dráha či střelba,“ popsal soutěž ředitel gymnázia Jiří Kozlovský s tím, že kromě těchto aktivit byla zařazena i vědomostní soutěž o EU, kultuře a světové politice.
Galerie
Další aktuality
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště. Pomůže propojit místní producenty potravin s jídelnami ve školách a sociálních zařízeních
- 01. 04. 2026
- Školství
- Životní prostředí
Liberecký kraj ocenil pedagogy: U příležitosti Dne učitelů převzalo ocenění 20 osobností
- 27. 03. 2026
- Školství