Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Reprezentanti kraje z jabloneckého Gymnázia U Balvanu, jsou bronzoví v soutěži EuropaSecura 2014

25. 06. 2014

Na základě výsledků dosažených ve školním a krajském kole se žáci Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou  Filip Brus, Jan Mach, Pavel Sluka a Jan Vlček probojovali do národního kola soutěže EuropaSecura.

Tým žáků z Gymnázia U Balvanu reprezentoval Liberecký kraj natolik úspěšně, že získal v národní konkurenci třetí místo  a příslib návštěvy Bruselu.

Soutěžní klání vítězných týmů proběhlo ve vojenském újezdu Brdy a trvalo týden. Pořadatelé pojali národní kolo formou  outdoorových aktivit, přednáškami vojenských expertů a také prohlídkou dělostřeleckých kasáren.

„Týmy měly za úkol řešit bezpečnostní situaci ve smyšleném státu Dormenistán. Hledaly diplomatická řešení a zároveň simulovaly činnost příslušníků humanitární mise včetně fyzicky náročných aktivit jako například pochod se zátěží, brodění, lanový park, opičí dráha či střelba,“ popsal soutěž ředitel gymnázia Jiří Kozlovský s tím, že kromě těchto aktivit byla zařazena i vědomostní soutěž o EU, kultuře a světové politice.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce