Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Riegrova stezka na Semilsku je opět bezpečná

17. 07. 2015

Ocelová síť s kameny zpevnila svah, který se letos v dubnu sesunul u Riegrovy stezky na Semilsku v Libereckém kraji. Podnik Lesy ČR investoval do úpravy svahu 106 tisíc korun. Práce skončily ve středu 15. července. Stezka je opět bezpečná.

K sesuvu půdy došlo v dubnu za Böhmovou vyhlídkou, zhruba 200 metrů za tunelem na cestě pro pěší ve směru na Spálov. Stezka nebyla uzavřena, ale projít daným místem bylo možné jen s opatrností.

„Podle projektu jsme uchytili síť na trny připevněné ke skále. Ke zpevnění svahu pomohly i kameny,“ vysvětlil liberecký krajský ředitel podniku Lesy ČR Ludvík Řičář.
Obdobný problém řešili lesníci už před třemi lety. V roce 2012 se nedaleko Böhmovy vyhlídky svah sesunul podobným způsobem. Místo bylo překlenuto lávkou, která vyšla Lesy ČR na necelých 200 tisíc korun. 

Další informace
Riegrova stezka vede ze Semil do Železného Brodu. Zajímavostí stezky je 77 metrů dlouhá visutá galerie vybudovaná pět a půl metru nad původní hladinou řeky Jizery. Další netradiční stavbou je hydroelektrárna ve Spálově. Vodu na turbínu přivádí skalní tunel. 

TZ: Lesy ČR

 

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624