Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Robotika pro střední školy je téma workshopu pro pedagogy

13. 01. 2018

Liberecký kraj připravil na středu 7. února 2018 od 10:30 do 15:00 hodin v multimediálním sále budovy úřadu pracovní seminář s názvem Robotika pro střední školy. Je určen pedagogickým pracovníkům a ředitelům škol i vzdělávacích institucí a bude se zabývat možnostmi zapojení robotiky do vzdělávacího procesu na středních školách. V rámci workshopu se účastníci seznámís vhodnými vzdělávacími oblastmi a obory, v nichž najde robotika uplatnění. Rovněž se seznámí se specifikou organizace výuky s robotickými stavebnicemi. V neposlední řadě bude představena soutěž VEX IQ Challenge Ringmaster v oblastech skupinové výzvy, umění ovládání robota a umění programování. V rámci stěžejní praktické části pak účastníci sami vyzkouší sestavování a programování robotických sestav VEX pod vedením zkušeného lektora.

Workshop pořádá realizační tým projektu Strategické plánování rozvoje vzdělávací soustavy Libereckého kraje (KAP LK) ve spolupráci se společností AV media a je již čtvrtým setkáním platformy „Přírodovědné a technické vzdělávání“.

Pracovní seminář Robotika pro střední školy se uskuteční v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje od 10:30 do 15:00 hodin. Účast na workshopu je zdarma.

Podrobnější informace a program akce naleznete níže.

Z důvodu omezené kapacity v případě Vašeho zájmu o účast na workshopu prosím kontaktujte metodičku projektu Janu Štefkovou: jana.stefkova@kraj-lbc.cz, tel: 485 226 402.

logo EU

 

Úvodní foto /vexiq/

Mgr. Andrea Fulková
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549