Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Ruční výroba skla je na prestižním seznamu, ředitelka jabloneckého muzea převzala pamětní list

16. 09. 2022

Pamětní list, jenž dokládá zápis ruční výroby skla do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky, převzala  v sobotu 10. září  v rámci celostátního zahájení Dnů evropského dědictví v Chebu ředitelka jabloneckého Muzea skla a bižuterie Milada Valečková z rukou ministra kultury Martina Baxy. Ocenění se předává vždy tomu, kdo nominace na zařazení do seznamu podal – a tím bylo právě Muzeum skla a bižuterie.

„Přebírám tento dokument  v zastoupení široké sklářské komunity, která v současné době bojuje v těchto dnech o svou existenci a zaslouží si naši podporu," prohlásila ředitelka v souvislosti s nerovnováhou na trhu s energiemi. „Věřme, že úspěšně dopadne i nominace do Reprezentativního seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO, o které se v těchto měsících rozhoduje."

„Věřím, že toto jedinečné zpracování skla posílí zájem o tradiční řemesla a ještě víc zviditelní náš kraj," doplnila Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324