Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Ryby z Nisy už čekají. Přihlaste své snímky na mezinárodní filmový festival

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 13. 09. 2023 11:01
  • Kultura
  • Sociální

Sdílet článek

Do konce tohoto roku je možno přihlašovat celovečerní hrané, dokumentární a krátké filmy do 21. ročníku mezinárodního Nisa Film Festivalu, který se uskuteční od 14. do 19. května roku příštího. Soutěže se mohou zúčastnit snímky z let 2023 a 2024 produkované nebo koprodukované v Německu, Polsku či Česku.

„Žijeme v sousedství Polska a Německa a odráží se to i ve společných kulturních projektech. Nisa Film Festival je jedním z nich. Liberecký kraj má tento festival na seznamu významných akcí a podporuje jej. Budu ráda, když se i čeští autoři budou se svými díly na festival hlásit,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Nisa Film Festival se koná vždy v květnu již od roku 2004. S více než dvaceti promítacími místy na řece Nise v Polsku, České republice a Německu je jedinečný. Ukazuje se to zejména na trojnárodních soutěžních kategoriích, v nichž jsou zastoupeny aktuální celovečerní hrané, dokumentární a krátké snímky.

Program festivalu nabízí kromě toho i další filmové řady, koncerty, autorská čtení, výstavy a party. Řada Fokus je každý rok pod jiným titulem zaměřena na život a lidi ve třech sousedních zemích a východní Evropě. Pod názvem Female Perspectives bude tentokrát zvláštní pozornost věnována ženskému úhlu pohledu v kině.

Festival i v roce 2024 rozdá deset Ryb z Nisy, sošek pro vítěze, jejichž autorem je umělec ze Strahwalde Andreas Kupfer, a s nimi spojená finanční ocenění v celkové výši 26 tisíc eur. Kromě nejlepšího snímku z každé kategorie a cen publika budou oceněny mimo jiné i nejlepší herecký výkon, scénář a scénografie. Kromě toho udělí Saský filmový svaz Zvláštní cenu filmu z celého programu festivalu, který se s respektem věnuje porozumění jiným zemím a kulturám, a připravuje tak cestu k dialogu.

Přihlásit se lze prostřednictvím odkazu na https://www.neissefilmfestival.net/cs/reglements.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky