S Nory se jednalo především o možnostech „norských fondů“

10. 01. 2005
[id:2454|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Šestnáctičlenná skupina Norů z partnerského regionu Møre og Romsdal navštívila koncem minulého týdne Liberecký kraj. Hlavním účelem tohoto setkání nové politické reprezentace Libereckého kraje se zástupci partnerského regionu byla otázka další spolupráce mezi oběma regiony. Nejvíce diskutovanou oblastí pak byly takzvané „norské fondy“- Finanční mechanismus Evropský hospodářský prostor a Finanční mechanismus Norsko. Tyto programy nabízejí zemím přistupujícím k Evropskému hospodářskému prostoru, tedy i České republice, nemalé finanční prostředky určené na investiční a rozvojové projekty.

Rozhodli jsme se proto uspořádat na toto téma společně s Centrem pro zahraniční pomoc ministerstva financí školení, které bude určené pro obce a neziskový sektor. Školení, které přiblíží možnosti čerpání financí ze zmíněných fondů, je naplánováno na 27. ledna“, uzavřel Petr Skokan.

Představitelé norského regionu Møre og Romsdal

Futerová Linda