Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

S prezidentem se sešli na Hradě všichni hejtmani a primátor Prahy

Mgr. Langer Jiří

  • 28. 01. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7426|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Prezident Václav Klaus se včera sešel s novými hejtmany. Na Pražský hrad tak vůbec poprvé zavítali šéfové krajů pocházející z ČSSD, která na podzim drtivě zvítězila v krajských volbách. Jedinou výjimkou byl pražský primátor Pavel Bém z ODS, který o své křeslo loni bojovat nemusel.

Na Hrad dorazilo všech 14 šéfů krajů, včetně dvou hejtmanek. Ne všichni byli pro prezidenta neznámí. "Řadu z vás znám z parlamentu i odjinud, řadu neznám, s někým jsem se už potkal," uvedl Klaus při uvítání hetmanů.

S hejtmanem Libereckého kraje Stanislavem  Eichler se Václav Klaus například sešel na letošním ročníku Jizerské padesátky na lyžích v Bedřichově, kde společně strávili celé dopoledne. Prezident také vyjádřil přání, že bude pokračovat tradice pravidelného setkávání s hejtmany a návštěv hlavy státu v jednotlivých krajích, včetně Libereckého.

Hejtmany na Hrad přivedl nový předseda Asociace krajů - jihomoravský hejtman a bývalý šéf poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek. Ten zdůraznil, že kraje chtějí být partnerem vládě při řešení dopadů ekonomické krize na Českou republiku.

Hejtmani přivezli prezidentovi "malý dar" v podobě velkého dárkové koše složeného podle Haška z toho nejlepšího, co dává každý z krajů. (s využitím ČTK)

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky