Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

S účinností k 31. lednu 2018 platí v Domově důchodců Český Dub zákaz návštěv

30. 01. 2018

S účinností k 31. lednu 2018 platí v Domově důchodců Český Dub zákaz návštěv. Vedení domova tak reaguje na aktuální epidemiologickou situaci.

Dle informací hygieniků nemocnost akutními respiračními infekcemi v uplynulém týdnu podle očekávání stoupla -  v ČR o 18,3 %, v Libereckém kraji o 25 %. V  Libereckém kraji stoupla nemocnost ve všech okresech, nejvýznamněji v okrese Jablonec n/N a to o 63,4 %. 

„Zákaz návštěv je nepopulární opatření, které samozřejmě negativně ovlivňuje pohodu našich obyvatel. Přistupujeme k němu v jen nezbytných případech. Vedle informací o vývoji nemocnosti v Libereckém kraji jsme přihlédli i k doporučení ošetřujícího lékaře,“ vysvětlil Radim Pochop, ředitel domova. Jak podotkl, opatření bylo přijato s cílem ochránit zdraví klientů. „Starší lidé jsou na podobná onemocnění citlivější a jejich organizmus se s nemocí mnohem hůře vypořádává. Není přehnané konstatování, že může jít i o ohrožení života,“ dodal Pochop. O zrušení dočasného zákazu bude veřejnost informována.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.

 

Tisková zpráva/Domov důchodců Český Dub

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624