Sbírka ošacení mezi zaměstnanci krajského úřadu dá zachovalým věcem druhou šanci

12. 04. 2018

Nepotřebné starší oblečení, ale i ložní prádlo, spacáky, deky, hračky nebo vybavení do domácností může ještě posloužit těm, kteří si tyto věci nemohou z finančních důvodů pořídit sami. V pátek 13. dubna se v přízemí krajského úřadu koná sbírka, organizovaná jen pro krajské úředníky, s názvem „Dejte věcem druhou šanci“.

Výtěžek sbírky si ještě v pátek odveze Farní charita Česká Lípa, která věci předá matkám v nouzi, lidem bez domova a dalším sociálně slabým z České Lípy a okolních obcí.

„Sbírka má vzestupnou tendenci. Každého půlroku se nám podaří shromáždit víc věcí než v předchozím období. Těší mne, že osud lidí v nouzi není krajským úředníkům lhostejný,“ uvedl náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda.

Akci připravuje odbor sociálních věcí už posedmé. Obvykle se naplní nepotřebným šatstvem a dalšími věcmi dvě dodávky.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz