Sdružení Českolipsko zahajuje produktové semináře 13. března ve sklárně Ajeto

05. 03. 2012

Sdružení Českolipsko ve spolupráci se společností ENO mbH (Bad Muskau, Landkreis Görlitz) realizuje od července 2011 projekt „Přeshraniční aktivní region - Euroregion Neisse-Nisa-Nysa“, podpořený Evropským fondem pro regionální rozvoj z operačního programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce v oblasti cestovního ruchu mezi ČR a Svobodným státem Sasko.

Sdružení Českolipsko podle ní zahajuje společná setkávání subjektů cestovního ruchu 13. března 2012 v prostorách sklárny Ajeto v Lindavě.

První produktový seminář bude tematicky zaměřen na Kulturu & dějiny, Řemesla & tradice a regionální výrobky,“ prozradila Jana Nastoupilová, asistentka manažera projektu. Jednou z nejdůležitějších aktivit projektu v tomto roce budou produktové semináře a informačně -vzdělávací cesty pořádaná pro zástupce turistických informačních center a pro ostatní subjekty působících v cestovním ruchu.

„Infrastruktura zajišťující předávání informací o nabídkách, akcích a službách cestovního ruchu mezi subjekty z obou stran hranice je velmi nevyvážená, chybí propojení jednotlivých subjektů, koordinace činností a také dostatečné množství vícejazyčných materiálů. Projekt se snaží odbourat tyto infrastrukturní překážky tím, že umožní subjektům v cestovním ruchu navázat nové kontakty pro další spolupráci,“  dodala.

Více informací o projektu a Sdružení Českolipsko na www.ceskolipsko.info .