Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Sdružení Český ráj propagovalo region na dalších veletrzích cestovního ruchu

Sdružení Český ráj propagovalo region na dalších veletrzích cestovního ruchu

[32213|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/hrad_trosky_c1c838628e.jpg]

27. 05. 2009
[id:8136|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Löbau - Konventa 2009

Ve dnech 25. a 26. dubna se v prostorách městského stadionu v německém Löbau konal regionální veletrh Konventa 2009. Tento veletrh se kromě cestovního ruchu zaměřuje také na vzdělávání, služby, volný čas a řemeslo. Výstava je největší regionální akcí tohoto druhu v příhraniční oblasti, na které se představují partneři z Německa, Čech a Polska.

Český ráj přestavil svoji expozici pod hlavičkou Libereckého kraje. Návštěvníci veletrhu si většinou doplňovali své znalosti o regionu. Chtěli vědět podrobnosti i o zdejších památkách, hradech, zámcích a přírodních atraktivitách našeho regionu. Nemalý zájem byl i o nabídku aktivní dovolené, zejména o pěší a cykloturistiku, typy na ubytování a kulturní akce (akce s nabídkou tradičních řemesel, Jičín – město pohádek, Skotské hry ad.).

Zpracovala Lenka Mrázová, Městské informační centrum Semily

 

TOURTEC 2009 – Jelenia Góra

Na tisíce návštěvníků přilákal ve dnech 8. a 9. května 11. Mezinárodní veletrh cestovního ruchu TOURTEC 2009 s podtitulem „Festival krkonošských tradic“. Veletrh se konal pod širým nebem a za velmi pěkného počasí na náměstí (Plac Ratuszovy) v Jelení Hoře. TOURTEC je zaměřen na turisty a podnikatele v cestovním ruchu a letos se ho zúčastnilo 93 vystavovatelů z Polska, Rakouska, České republiky a Německa.

Na této největší propagační akci v Dolním Slezsku se v rámci Libereckého kraje prezentoval také Český ráj.

Zájem o Český ráj byl enormní. Náš region je z Jelení Hory snadno dostupný, proto většina návštěvníků veletrhu znala tuto oblast velmi dobře. Padaly velmi konkrétní dotazy. Velký zájem byl o cykloturistiku, hrady a zámky, skalní města, Bozkovské jeskyně, drahé kameny, pivo z Českého ráje, lidé se ptali i na Rumcajse a hledali les Řáholec. Nemalý zájem byl i o konkrétní města v Českém ráji – návštěvníci znali Semily, Železný Brod, Jičín, Mladou Boleslav atd. 

Příjemnou atmosféru celého veletrhu dotvářela různá vystoupení a prezentace regionálních produktů.

Zpracovala: Mgr. Veronika Mireková, Město Turnov – Odbor cestovního ruchu

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302