Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Semilští dobrovolní hasiči mají cenu Kuře a pořádají jednu akci za druhou

Semilští dobrovolní hasiči mají cenu Kuře a pořádají jednu akci za druhou

[32598|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/oceneni_britove_semily_b35af03236.jpg]

11. 06. 2009
[id:8255|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V minulých dnech Sbor dobrovolných hasičů Semily I. získal na Britské ambasádě v Praze  5.června výroční cenu za dlouhodobou spolupráci s charitativní sbírkou „Pomozte dětem – KUŘE“. Starosta sboru Marek Vrtilka a místostarosta sboru Ladislav Bruckner ceny převzali 4. června 2009, když je pozdravila i Její excelence Lindy Duffield, ambasadorka Britského velvyslanectví v ČR.

Vlastní předávání cen, které zaplnilo podstatnou část návštěvy ambasády, bylo již plně v režii Tomáše Hanáka a zástupkyně sbírky „Pomozte dětem – KUŘE“ Blanky Šrámkové.

„Nástup na převzetí ceny pro náš semilský sbor podle očekávání Tomáš Hanák lehce připepřil svým životním zážitkem s hasiči,“ uvedl Ladislav Bruckner s tím, že dobrovolní hasiči si tohoto ocenění nesmírně váží a je pro ně i zavazující.

Na Hasičský dětský den  v Semilech nakonec svítilo i sluníčko

I v letošním roce uspořádal pro své nejmladší spoluobčany Sbor dobrovolných hasičů Semily I.  Hasičský den dětí 2009, tentokrát 30. května.

 Počasí bylo nevlídné a tak to vypadalo, že letošní ročník se bohužel nepovede. „Nakonec se Svatý Petr nad námi všemi slitoval a namísto kapek deště rozehnal mraky a pustil na Semily i sluneční paprsky. Účast byla sice menší, než-li v jiných letech, ale nic to nezměnilo nad zápalem dětí, které na semilský ostrov došli se svými rodiči nebo i bez nich,“ uvedl Ladislav Bruckner – zástupce starosty SDH Semily I.

Profesionální hasičský sbor ze Semil předvedl všem přítomným ukázku vyproštění osob z auta a poté i jeho uhašení. Semilští modeláři přijeli se svými modely a ukázali, co všechno umí. Kolegové z SDH Podmoklice předvedli hasičskou techniku a ti nejmenší měli možnost si vyzkoušet, jak se vlastně taková proudnice drží a jak se z ní stříká.

„Standardní hry v podání našeho sboru pochopitelně doplnila tradičně nejoblíbenější atrakce – jízda s malotraktůrkem a jeho dvojicí vleků,“ řekl místostraosta SDH. s tím, že Dětský den  příští rok nachystají hasiči s  překvapením.

Na fotbalovém hřišti v Semilech se představily složky IZS

Semilské silnice byly 5. června plné hasičských vozidel, vozidel Policie, Zdravotní záchranné služby i Horské služby, když se sjížděli na fotbalové hřiště  na přehlídku moderní techniky celého Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje.

„Náš semilský sbor a sbor z Jilemnice předvedl všem přítomným divákům stařičkou hasicí techniku v podání dvou parních hasičských stříkaček a jedné ruční stříkačky. Plně funkční v plné kráse. Parničky tiše klapaly a svým pískotem z píšťal rozrážely tóny běžných houkaček,“ uvedl Ladislav Bruckner, zástupce starosty SDH Semily I.

Dopolední program, převážně určený pro ty nejmenší z našich školek a škol, zpestřila řada ukázek - výcvik psů, zásah Policie ČR na zloděje aut, vyprošťování osob z havarovaného vozidla v podání všech složek IZS, hašení osobního auta pěnou, ukázky několika druhů vysokozdvižné techniky a další. Na ploše stadionu se shromáždilo více než 30 různých druhů vozidel, motorek, pásové a vodní techniky. Nezůstala opomenuta ani ukázka horolezeckého umu profesionálních hasičů.

Počasí zpočátku pochmurné se nakonec k organizátorům zachovalo vlídně a kolem poledne sluníčko prosvětlilo Semily a i celé okolí.


 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302