Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Semináře v liberecké knihovně vyškolí kulturní a kreativní manažery 

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 19. 02. 2024 11:57
  • Kultura

Sdílet článek

Osm vzdělávacích seminářů pro pracovníky vyššího a středního managementu v kulturním a kreativním sektoru nabízí Krajská vědecká knihovna v Liberci. Nesou se v duchu kréda kultura – kreativita – kompetence.

Vzdělávací cyklus se bude konat během letošního roku. Získal podporu z dotačního programu Národní plán obnovy. Je zaměřený na pracovníky v kulturním a kreativním sektoru a bude se věnovat tématům digitální a finanční gramotnost nebo manažerské dovednosti.

„Je samozřejmé, že i v kultuře a kreativních odvětvích potřebují lidé řadu dovedností a znalostí, aby mohli svou práci dělat dobře. Vzdělávací cyklus knihovny jim dává příležitost nejen tyto znalosti nabýt, ale potkat se také s kolegy z oboru a získat nové kontakty,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Krajská vědecká knihovna v Liberci navazuje tímto projektem na loňský úspěšný cyklus pěti seminářů, ve kterém se proškolilo 109 účastníků a účastnic. Jejich kladné reakce na průběh cyklu podnítily pracovníky knihovny k podání žádosti pro rok 2024; počátkem února byla jejich žádost vyhodnocena jako úspěšná.

Obsahem projektu budou přednášky a školení z oblasti digitálních, finančních či manažerských dovedností pro příspěvkové či neziskové organizace a malé kulturní formy – divadla, muzea, kina, knihovny, volnočasové kluby – v Libereckém kraji. Cílem je podpora rozvoje jejich vědomostí, schopností a kreativity. Školit budou v knihovně lektoři z celé země, vždy se jedná o celodenní akci se zajištěným občerstvením. Díky finanční podpoře  budou všechna školení zdarma, navíc každý obdrží osvědčení o absolvování semináře.

„Projekt byl již zahájen a účastníci se mohou těšit na první seminář věnovaný umělé inteligenci. Specialista na tuto problematiku, lektor a pedagog Masarykovy univerzity v Brně nás provede AI revolucí a přiblíží, jaké příležitosti i hrozby může umělá inteligence přinést. V dalších měsících představíme další zajímavá témata, jako je např. řešení konfliktů, kybernetická bezpečnost, kurzy pro střední management, zpracování projektů nebo personalistika,“ doplnila ředitelka knihovny Dana Petrýdesová.

Registrační formulář a podrobnější informace k projektu naleznou zájemci na webu knihovny https://www.kvkli.cz/sluzby/vzdelavani/kultura-kreativita-kompetence.

Projekt se koná za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky. Je spolufinancován Libereckým krajem.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky