Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Senioři prožili s Korálkem příjemné odpoledne

19. 12. 2016

Velkou společenskou místnost Domova důchodců Český Dub opanovaly před několika dny děti ze souboru Korálek. Představily se s komponovaným programem koled, básniček a scének, spojujícím tématem byly samozřejmě Vánoce.

„Jedná se o zavedenou tradici, Korálek k nám v tomto období přijíždí každoročně,“ uvedl Radim Pochop, ředitel domova. Jak podotkl, program je nabízen díky podpoře Nadace Syner. „Nadace nám poskytuje prostředky na náklady spojené se zajištěním vystoupení a každý obyvatel dostane dárkový koš,“ dodal Pochop.

Vystoupení Korálku přilákalo velkou část klientů domova.  Program se přihlížejícím velmi líbil. „Bylo to moc pěkné, děti jsou šikovné. Je obdivuhodné, co zvládnou v takto nízkém věku,“ svěřila se po konci vystoupení Helena Marečková, jedna z obyvatelek domova.

Spolupráci s domovem kladně hodnotí i lidé z Nadace Syner. „Jsme moc rádi, že můžeme zdejším obyvatelům alespoň částečně zpříjemnit období Vánoc. Ve zdejším domově je vždy příjemná atmosféra,“ uvedla Iva Urbanová z vedení nadace.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Nabízí celkem sto míst ve službách Domov pro seniory a Domovy se zvláštním režimem.

 

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215