Školní statek Frýdlant zlepšuje ekonomickou situaci

14. 01. 2013

Seznámení se Školním statkem Frýdlant, který spravuje stejnojmenná společnost založená Libereckým krajem, bylo cílem cesty, kterou podnikl náměstek hejtmana pověřený vedením resortu životního prostředí a zemědělství Josef Jadrný v závěru minulého týdne.

Doprovázeli ho pracovníci odboru životního prostředí a zemědělství, jejichž pracovní náplně se problematika školního statku týká, včele s vedoucí odboru Jaroslavou Janečkovou.

Náměstek nejprve navštívil Střední školu hospodářskou a lesnickou Frýdlant, kde s  ředitelkou Alenou Dvořákovou diskutoval o potřebách školy a využití školního statku.

Ředitelka seznámila krajského náměstka s tím, jak je v současné době školní statek využíván k praktickému vzdělávání žáků jediné zemědělské střední školy v Libereckém kraji.

Poté následovala prohlídka areálu školního statku. S aktuálním stavem seznamovali jednatelé společnosti Školní statek Frýdlant s.r.o. Lukáš Vorel a Tomáš Kysilka přímo v provozu. Zástupci Libereckého kraje, kteří navštívili také místní kovárnu, truhlárnu a prostory jezdeckého klubu, se zajímali především o ekonomickou situaci společnosti.

„Cílem dnešní návštěvy ve Frýdlantu bylo zatím pouze zmapovat aktuální stav. V horizontu šesti měsíců až jednoho roku bychom chtěli řešit další fungování a využití tohoto zařízení. Jsem velmi potěšen současnou finanční situací, která se oproti předchozím letům výrazně zlepšila,“ řekl ke služební cestě Josef Jadrný.