Sociální pracovníci tří krajů se zdokonalovali ve své práci

03. 05. 2004
[id:1871|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Krajské úřady Libereckého, Královéhradeckého a Ústeckého kraje uspořádaly odborný seminář pro koordinátory sociální péče pro osoby společensky nepřizpůsobené. Tito pracovníci vykonávají svou činnost na obecních úřadech s rozšířenou působností. Jedná se o odborníky, kteří se starají především o lidi propuštěné z výkonu trestu, žijící nedůstojným způsobem života atd. „Seminář byl  přínosem nejen pro začínající sociální pracovníky,  kteří vykonávají svou činnost  na obcích, ale i pro zkušené pracovníky, kteří vykonávali funkci sociálního kurátora pro dospělé na okresních úřadech. V důsledku přenosu metodické činnosti na kraje, a nejen pro tuto oblast výkonu státní správy, se metodici  uvedených krajských úřadů rozhodli ve vzájemné spolupráci zorganizovat pracovní setkání, na kterém budou vystupovat odborníci z oboru a také  z oblastí, které s koordinátory sociální péče spolupracují,“ řekla Irena Benešová, náměstkyně hejtmana kraje.

Na semináři vystoupili  zástupci ministerstva vnitra, ministerstva práce a sociálních věcí, generálního ředitelství vězeňské služby, sekce sociálních kurátorů při společnosti sociálních pracovníků a řada dalších odborníků. Setkání se také zúčastnili metodičtí pracovníci jiných krajů, kteří projevili zájem o připravovanou akci, aby získané informace a zkušenosti využili při realizování  podobných  seminářů ve svých regionech. Celá akce se uskutečnila v malebném prostředí Jizerských hor -  v Penzionu Bílá Vrána v Bedřichově.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz