Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Sommerfest v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd

01. 07. 2022

Na berlínském letním festivalu Sommerfest, který nesl téma Zusammen wachsen neboli Rosteme společně, se představil návštěvníkům mimo jiných turistických regionů také Liberecký kraj. Jeho zástupci publiku naservírovali řadu tipů na výlety a zajímavá místa v kraji, ale i v celé České republice.

Hosté zde mohli ochutnat nabízené regionální výrobky. Představily se sirupy Kittel, bio mošty Verich či káva Nordbeans a další skvělé produkty. Své služby nabídla také odpočinková zóna s lehátky, stolkem či fotostěnou s pozadím Ještědu.

„Snažíme se při nejrůznějších příležitostech prezentovat to nejzajímavější, co v kraji máme. Našimi nepostradatelnými spolupracovníky jsou kolegové z destinačních společností. Představujeme jak turistické zajímavosti, tak také místní produkci – od potravinářské až po umělecké předměty. Právě také Sommerfest v Berlíně byl takovým místem a dobře využitou příležitostí,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Festival hostilo berlínské náměstí Zietenplatz, kde zároveň sídlí ambasáda České republiky. Celou organizaci tohoto festivalu měl na starosti spolkový stát Durynsko, který tuto akci v německé metropoli pořádá každým rokem. Barvami festivalu proto byly světle modrá a bílá, které jsou pro Durynsko typické.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324