Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Sosnová opět hostí Mistrovství automobilních škol ČR – Automobileum 2012

30. 04. 2012

 

Tradičně v areálu Autodromu Česká Lípa v Sosnové se 23. a 24. května uskuteční sedmý ročník mistrovství automobilních škol České republiky. Dvoudenní soutěž je určena žákům 3. ročníků středních škol, vzdělávajících se v oboru mechanik - opravář motorových vozidel. Své síly poměří zástupci všech krajů včetně Prahy.

 

„Jsme rádi, že Liberecký kraj znovu po roce bude svědkem prestižní soutěže automechaniků a těšíme se na výkony soutěžících. Vazba na automobilový průmysl v našem kraji je silná. Naším zájmem je, aby automobilový průmysl prosperoval a byl konkurenceschopný, a to docílíme pouze tak, že školy budou produkovat kvalitní a kvalifikovanou pracovní sílu. Tato soutěž má k danému cíli přispět. Žákům v daném oboru poskytne srovnaní se stejně zaměřenými studenty ostatních škol. Srovnávání je ve vzdělávání důležité a mělo by žáky motivovat k sebezdokonalování,“ uvedl Radek Cikl (ČSSD), náměstek hejtmana LK pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu.

 

Cílem Automobilea je podle něj umožnit srovnání schopností automechaniků z různých škol. Účastníci porovnají své teoretické znalosti a praktické dovednosti, které získali v průběhu vzdělávání. Zábavnou formou prověří své řidičské dovednosti, schopnost ovládat vozidlo ve vysoké a nízké rychlosti, parkování vozidla, schopnost týmové spolupráce, manuální zručnost a znalosti z oblasti technických oborů, základů první pomoci a pravidel silničního provozu. Ocenění získají tři nejlepší jednotlivci a tři družstva.

 

„Účastníci se rovněž  v rámci doprovodných akcí seznámí s moderními trendy v automobilovém průmyslu a odvětvích úzce souvisejících s automobilovým průmyslem,“ uzavřel náměstek hejtmana.

Liberecký kraj vloni skončil až na 8. místě ze 14 startujících, má tedy letos co napravovat.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588