Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Soutěž Karla Hubáčka hledá zajímavé stavby a projekty. Přihlašování do dalšího ročníku začíná v listopadu

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 27. 10. 2022 12:50
  • Rozvoj

Sdílet článek

Desítky unikátních staveb, vydařené projekty a zajímavé architektonické nápady. To všechno přináší již tradiční Soutěž Karla Hubáčka. Do jejího 19. ročníku se lze přihlašovat od úterý 1. listopadu 2022. Záštitu nad akcí převzali hejtman Martin Půta a krajský radní Jiří Ulvr.

„Smyslem soutěže je vyzdvihnout úspěšné nebo zajímavé stavby a šikovné žáky, studenty, projektanty, architekty, talenty v oblasti stavitelství, architektury a řemesla z celého Libereckého kraje. Soutěž má v našem regionu tradici a já už se osobně moc těším na další ročník,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„V aktuálně vyhlašovaném ročníku se moc těším na inovativní nápady architektů a stavitelů. Po covidové pauze se v loňském ročníku podařilo opět zaujmout i autory z řad studentů a přihlášeny byly velmi inspirativní projekty. A to je také jedním z cílů soutěže – pomoci budoucím architektům dát o sobě vědět a podpořit je v jejich práci,“ doplnil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Stavitelé, investoři, architekti, ale také studenti mohou stavby a projekty přihlašovat od 1. listopadu 2022 do 22. února 2023 na webu stavbaroku.lk. Od 14. března tam pak bude spuštěno také hlasování veřejnosti. Vítězi ročníku 2023 bude opět nabídnuta možnost přihlásit se do celostátního ročníku a náklady na přihlášku v takovém případě získá jako součást ceny pro vítěze.

Od roku 2019 nese soutěž jméno světoznámého architekta Karla Hubáčka, který je dodnes jediným architektem oceněným Mezinárodní unií architektů prestižní Perretovou cenou, a to za své nejznámější dílo – televizní vysílač na Ještědu.

Letos v soutěži zvítězila rekonstrukce historické budovy bývalé fary spojená s novostavbou knihovny IGI ve Vratislavicích. Všechny zajímavé stavby a projekty z posledních ročníků najdou zájemci s podrobnostmi a fotografiemi na webu soutěže stavbaroku.lk. Tam jsou také online formuláře přihlášek do nového ročníku a veškeré další informace. Kdo zaujal odbornou porotu i veřejnost nejvíce, se zájemci dozví v polovině května 2023.

Soutěž vyhlašuje Liberecký kraj společně s městy Liberec, Jablonec nad Nisou, Semily, Turnov a partnery: Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve stavebnictví, Český svaz stavebních inženýrů, Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Technická univerzita v Liberci.

Kategorie, ve kterých se mohou zájemci ucházet o ceny z oblasti stavitelství a architektury:

1. CENA KARLA HUBÁČKA

Hlavní cena soutěže s připomenutím mimořádně významné osobnosti tohoto architekta oceněného světovými cenami, který se výrazně zapsal do dějin architektury, a to nejen v Libereckém kraji. Cena bude udělena za novostavby, rekonstrukce, bytové stavby a stavby občanské vybavenosti, průmyslové a technologické stavby či památkové objekty nebo brownfields.

2. CENA JUNIOR

Určena pro studenty středních, vyšších a vysokých škol se zaměřením na stavebnictví a architekturu, a to do 30 let věku autora. Cílem je podchytit zájem a ocenit talenty mladé, nastupující generace ve stavebnictví v Libereckém kraji.

3. CENA VEŘEJNOSTI

Udělována na základě výsledku veřejného internetového hlasování na webu, které začne 14. března 2023 a bude pokračovat do konce dubna příštího roku.

Organizací soutěže je pověřena ARR – Agentura regionálního rozvoje, s. r. o. Bližší informace poskytne Petra Handlířová (p.handlirova@arr-nisa.cz, 777 183 127)

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky