Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Soutěž Kraje pro bezpečný internet se vrací. Žáci se mohou zapojit do konce února příštího roku.

27. 10. 2021

Až do 28. února 2022 se žáci a studenti základních a středních škol v Libereckém kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát pozoruhodné ceny. Na webu www.KPBI.cz je čekají aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu.

Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít k samostudiu či ve výuce, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci si mohou navíc po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit v Kvízu PLUS, který je určen opravdovým znalcům problematiky elektronické bezpečnosti. Zde mohou účastníci získat hodnotné ceny od partnerů projektu společnosti Microsoft a GORDIC a CZ.NIC a postoupit dále do krajského či celorepublikového kola.

Soutěžní kvíz poběží do konce února 2022. Poté bude následovat losování vítězů a prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS.

Projekt Kraje pro bezpečný internet se koná pod záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo více než 35 tisíc žáků. Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324