Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Soutěž „Namaluj si svůj hrad“ má své výherce

  • 02. 11. 2009 15:32

Sdílet článek

Deset nejlepších „malých výtvarníků“ (Hoch Jakub, Rejhonová Eliška, Čapková Hanička, Bečičková Kristýna, Mrázik Tadeáš, Slavíková Petra, Kmochová Lucie, Erlerbach Vilém, Cedrychová Jana, Slavík Vojtěch) uspělo ve výtvarné soutěži pod názvem „Namaluj si svůj hrad“. Soutěž vyhlásil Liberecký kraj společně s Národním památkovým ústavem, ú.o.p. v Liberci na začátku letošního léta.  Cílem bylo ztvárnění hradu, zámku či zříceniny, která se nachází v Libereckém kraji. Soutěže se zúčastnilo kolem 100 dětí. Výherci budou oceněni vstupenkou do Aquaparku v Liberci, dárkovým balíčkem a volnou vstupenkou na pohádkovou prohlídku zámku Sychrov, a sice pohádku na motivy Princezny se zlatou hvězdou na čele s názvem „Princezna Lada“. Vstupenka opravňující k volnému vstupu platí jmenovitě pro vítěze + 1 dospělou osobu jako doprovod. Termín je 14. – 15. 11. 2009. Nutná je však předchozí rezervace (482416011, pokladna zámku Sychrov), bez ní vstup není pro velký zájem možný.

„Liberecký kraj chce podobnými soutěžemi v budoucnu motivovat rodiny s dětmi k návštěvě hradů a zámku v regionu, které často nabízejí i prohlídkové trasy určené nejmenším návštěvníkům,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerova, pod jejíž záštitou se soutěž konala.

Ostatní zúčastnění získají od NPÚ jako poděkování za účast v soutěži omalovánky hradů a zámků v Libereckém kraji. Všechny ceny jsou k vyzvednutí na Krajském úřadě Libereckého kraje u Evy Hornové, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu (eva.hornova@kraj-lbc.cz, 485 226 614). Více informací o celé soutěži, výhercích a dalších zúčastněných naleznete na www.liberecky-kraj.cz.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky