Hlavní pokladna bude ve čtvrtek 23. dubna uzavřena.
Soutěž Výrobek roku zná své vítěze. O titul se letos ucházelo rekordních 40 producentů z regionu
- 23. 04. 2026 09:57
- Životní prostředí
Soutěž se konala již po dvaadvacáté a představila to nejlepší z celého regionu. Hodnotitelská komise vybírala například mezi snídaňovou slaninou, ovčím mlékem, kapřími pepřenkami nebo chlebem s černým sezamem. I to jsou produkty z regionu, které letos vysoutěžily značku Výrobek roku Libereckého kraje.
„Považuji tuto již tradiční soutěž za výbornou podporu našich potravinářů a zemědělců, kteří jsou důležití pro ekonomiku Libereckého kraje. Výrobek roku se stal zárukou kvality
a garantuje poctivost místních výrobců. Hodnotitelská komise soutěže navrhla k udělení této značky celkem deset produktů. Vybírala ze 126 výrobků od 40 regionálních výrobců,“ uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.
Přihlášené potraviny hodnotila komise složená z členů Výboru životního prostředí
a zemědělství Libereckého kraje, zástupců dozorových orgánů, Potravinářské komory České republiky a Krajské hygienické stanice Libereckého kraje. Kromě senzorického hodnocení, obalu a technologie výroby se při hodnocení zohledňoval i vliv výrobku na zdraví spotřebitele.
Komisí navržené a Výborem životního prostředí a zemědělství doporučené výrobky získají na základě rozhodnutí Zastupitelstva Libereckého kraje označení Výrobek roku Libereckého kraje, které mohou užívat po celou dobu dodávání na trh, dokud se nezmění jejich složení, vzhled či kvalita.
„Cílem soutěže je zvýšení povědomí o kvalitních místních potravinách a zemědělských produktech. Dokazujeme, že cesta od výrobce k zákazníkovi může být krátká a potraviny nemusí cestovat přes půlku světa,“ doplnil Jiří Klápště.
Slavnostní vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích se uskuteční v programu Krajských dožínek, které se budou konat 29. srpna 2026 v Jilemnici. Všechny oceněné výrobky bude možné ochutnat na 9 prezentacích po celém Libereckém kraji.
Další aktuality
Liberecký kraj podporuje spolupráci s Globálním geoparkem UNESCO Český ráj
- 22. 04. 2026
- Cestovní ruch
- Životní prostředí
Příjem přihlášek do soutěže Regionální potravina Libereckého kraje končí 27. dubna
- 20. 04. 2026
- Rozvoj
- Životní prostředí