Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Stanislav Eicher udělí Pocty hejtmana významným osobnostem Libereckého kraje

21. 10. 2009
[id:8959|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman LK Stanislav Eichler udělí Pocty hejtmana pěti významným osobnostem z oblasti vědy, kultury a sportu, které se zasloužily o dobré jméno Libereckého kraje doma i ve světě.

Slavnostní večer u příležitosti státního svátku  Den vzniku samostatného československého státu se uskuteční v pondělí 26. října v 17 hodin v Severočeském muzeu v Liberci. Oceněné osobnosti si odnesou vedle Čestného uznání také Dukát hejtmana LK.

V doprovodném programu vystoupí hudební a pěvecké sbory Základní umělecké školy Jabloňová v Liberci.

Nositelé pocty hejtmana 2006: Akademický architekt hotelu a vysílače Ještěd Ing. Karel Hubáček, sbormistr Petr Pálka in memoriam a tým neurochirurgů vedený primářem Petrem Suchomelem z liberecké krajské nemocnice.

2007: režisérka a scénáristka dětských filmů Věra Plívová - Šimková z Chuchelny na Semilsku. prorektor Technické univerzity v Liberci Oldřich Jirsák, literární vědec, kritik a publicista Jiří Janáček, horolezec Josef Rakoncaj a Jan Křivánek, opora českolipského Kruhu přátel hudby.

2008: skupina výtvarníků a architektů, kteří se podíleli na stavbě Ještědu a jeho interiérů - Ing. Zdeněk Patrman, akad. architekt Otakar Binar, akademický malíř Karel Wünsch, sklářští výtvarníci prof. Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová, dále Petr Čáp ze Zdravotnické záchranné služby LK, významný liberecký herec Vojtěch Ron (in memoriam), Dobroslava Kricklová, pěstounka vychovávající mnoho dětí, stavitel Eduard Anděl a akademický malíř Rudolf Novotný (in memoriam).

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302