Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Starostové Jilemnicka se zajímali zejména o možnosti rekonstrukce silnic, úpravu jízdních řádů a dotační fondy

Mgr. Langer Jiří

  • 17. 01. 2013 15:26

Sdílet článek

 

Silnice, dopravní obslužnost, jízdní řády, předání krajských silnic do vlastnictví obcí a měst, rekonstrukce, fondy – to byla nejčastější témata na setkání starostů Mikroregionu Jilemnicko s členy Rady Libereckého kraje – hejtmanem M. Půtou, jeho náměstkyní Z. Kocumovou, náměstkem J. Jadrným a hlavně radním pro dopravu a zároveň starostou Lomnice n. P. Vladimírem Mastníkem.

„Víme, že silniční síť na Semilsku je značně zanedbaná, budeme však řešit problémy systematicky, podle stanovených kritérii,  ovšem s přihlédnutím na potřeby zlikvidovat následky povodní z roku 2010, zejména na Frýdlantsku,“ řekl mimo jiné Vladimír Mastník s tím, že pokud se týká dopravní obslužnosti, nastoupila do čela krajské organizace Korid LK zkušená odbornice Stanislava Jakešová a na úpravě jízdních řádu se bude pracovat již v prvním pololetí letošního roku.

Starosta Čisté u Horek Ladislav Jiřička upozornil v této souvislosti na problém dojíždění dětí do školy a seniorů do jilemnické nemocnice.

„Tam se ještě dostanou, ale zpět musejí vystoupit v Horkách a tam dlouho čekat. Žáci, kteří dojíždějí do Vysokého n. J., se v pátek odpoledne domů ani nedostanou, nebo musejí půldruhé hodiny čekat v Horkách nebo v Jilemnici. Když se vydají na pětikilometrovou túru pěšky, je to po státní silnici pro ně hodně nebezpečné,“ zdůraznil. Obdobně složitá situace je i ve Studenci, kam dojíždějí žáci z 11 okolních obcí.

Podle hejtmana i radního pro dopravu se jízdní řády budou řešit, ale musejí se tvořit i z hlediska dopadu na lidi, zejména právě děti a starší spoluobčany.

Hovořilo se i o novém systému odpadového hospodářství, o podpoře dobrovolných hasičů, o rozdělování dotací z krajských fondů i o realizaci projektů z ROP Severovýchod a dalších oblastech působení samosprávy LK.

Hejtman v závěru předal starostům Koaliční smlouvu s tím, aby vyjádřili své požadavky a návrhy tak, aby je mohli zapracovat do prohlášení Rady LK, které by mělo být předloženo radě a zastupitelstvu v březnu.

S výsledky setkání s prvním mikroregionem jsem velmi spojen, dokázali jsme hovořit o věcech složitých věcně a v přátelském duchu,“ řekl hejtman.

Předseda Mikroregionu Jilemnicko, starosta Jilemnice a staronový člen Zastupitelstva LK Vladimír Richter poděkoval za užitečnou návštěvu, za vstřícnost a kvalifikované odpovědi.

„Zároveň však budu pečlivě sledovat, zda příslib předávání méně významných komunikací z vlastnictví kraje na  obce a města se  bude plnit,“ poznamenal a pozval všechny na XIII. Zimní sraz turistů, který se bude v Jilemnici konat od 7. do 10. února.

 Podle hejtmana jednání s dalšími mikroregiony působícími na území Libereckého kraje budou pokračovat.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky