Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Starostové Líšného a Malé Skály odemkli Jizeru, vodácká sezóna začala

15. 04. 2014

Za účasti desítek lidí byla v sobotu 12. dubna těsně před polednem na Žluté plovárně v Malé Skále slavnostně symbolickým klíčem otevřena řeka Jizera. Nová vodácká sezona tak může díky starostům Líšného a Malé Skály Jiřího Mikeše a Michala Rezlera a majitele Žluté plovárny Martina Bauera konečně oficiálně začít.

Jak na místě zmínil starosta Malé Skály, v obci jsou dokončovány práce na rekonstrukci kanalizace, které ve velké míře ovlivnily loňskou turistickou sezonu.

„Nyní již máme v této části obce nejen novou kanalizaci, ale i nové povrchy a na sezonu se velmi těšíme. Jizera je definitivně pro vodáky otevřena, a to opakovaně. Do budoucna bych si přál, kdybychom se všichni kolem Jizery dokázali více sjednotit, protože jde nám všem o to stejné - o dobré služby a spokojeného návštěvníka,“ uvedl Rezler.

Starosta Líšného Jiří Mikeš připomněl společné aktivity Líšenských a Maloskalských podél vloni otevřené Greenway Jizera. V Líšném nově pro tuto sezonu najdete malou fotogalerii a informační centrum. Do budoucna zde počítají právě s větším „provozem“ mezi oběma obcemi, a  to jak na cyklostezce, tak i po vodě.
Martin Bauer přiblížil novou sezonu z pohledu Žluté plovárny.

„Od května zahajujeme plný provoz, máme nové lodě, koloběžky, paddleboardy a další vybavení. V průběhu sezony otevřeme nové zázemí v Dolánkách, kde bude nové informační centrum, malý kemp a sociální zařízení. Podobné zázemí otevřeme v Křížkách pod Malou Skálou, kde bude hospoda a ubytování a zámezí pro cyklisty na Greenway Jizera.“
Novou cyklostezku jako významný prvek podpory cestovního ruchu připomněla i přítomná náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hana Maierová.
Po slavnostní otevření Jizery se uskutečnil tradiční závod O pohár Josefa Jíry. Na trasu z Malé Skály do Dolánek se vydalo asi dvacet lodí. Dramatický sjezd jezem v Malé Skále zvládli tentokrát všichni, nejrychlejší loď byla v Dolánkách dvojice Balcar – Waitsgader. za 55 minut, kteří si odnesli i pivní sud. Skvěle po celý den bavila slovenská kapela Blues Music svými skladbami od Mississippi z New Orleansu i rokenrolovými peckami a dobře komentoval dění moderátor Martin Kadlec.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588