Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Státní zámek Sychrov pořádá o víkendu netradiční prohlídky s pohádkou Princezna Lada

24. 04. 2012

 

Pohádkové prohlídky na státním zámku Sychrov již mají svoji tradici. První prohlídky tohoto druhu se uskutečnily v prosinci 2002 a od té doby to bude již po
dvacáté sedmé co „nejpohádkovější zámek Libereckého kraje“ ožije pohádkovým příběhem.

Akce je připravena na 28. – 29. dubna a 1. 5. vždy od 10.00, 11.00, 12.00, 13.30, 14.30, 15.30 hodin. Tentokrát si děti prohlédnou zámek v duchu známé filmové pohádky „Princezna Lada“.

„Prohlídky jsou určené především dětem, kde zámecké interiéry slouží jako
kulisa. Návštěvníci projdou celou prohlídkovou trasu, která se promění v dějiště pohádky. Děti příběh nejen sledují, ale jsou i aktivními účastníky,“
zve Lucie Spálenská z oddělení vztahů k veřejnosti zámku Sychrov s tím, že v předchozích netradičních pohádkových prohlídkách například pomohly zavřít zlého rádce do vězení (Pyšná princezna), pomohly čertovi chytit zlého správce (Čertův švagr) a podobně.

„Oceňuji skvělé nápady pracovníků sychrovského zámku, které přibližují dětem starobylá prostředí a umění našich předků. Zároveň tak podporují cestovní ruch v Libereckém kraji a to je v současné hospodářské krizi pro náš region velmi přínosné,“ řekla náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová, pověřená vedením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, s tím, že spolupráce kraje a státních institucí se vyplácí oběma stranám.

„.Proto například prezentujeme naše hrady a zámky v regionu na stáncích Libereckého kraje během veletrhů cestovního ruchu či připravujeme společné vstupenky vybraných turistických cílů,“ doplnila.

Pro letošní sezónu jsou na zámku Sychrov, kromě prohlídkových tras a nově zrekonstruované oranžérie v zámeckém parku, připraveny i čtyři výstavy:

Od 21. dubna - v prostoru bývalé konírny proběhne slavnostní otevření výstavy „TECHNOPOLIS“ - interaktivní výstava je zaměřena na vědu a technologie 2. poloviny 19. století a začátek 20. století. Připomene také vynálezy a díla Julese Verna. Výstava je koncipována pro všechny věkové skupiny a bude přístupná do konce října 2012

Od 24. května - „I král byl dítětem“ – výstava ukáže návštěvníkům, že i velcí panovníci byli někdy dětmi. Budete si moci prohlédnout dětské hračky, oblečení i předměty denní potřeby. Výstava pak potrvá do konce listopadu.

„Vedle věrnostního programu NPÚ „Pohádkové Česko“ a spolupráce s Českou hostelovou  asociací pokračuje spolupráce se ZOO Liberec, díky níž mají turisté po předložení vstupenky ze ZOO na kterémkoliv z osmi státních hradů a zámků v Libereckém kraji nárok na snížené vstupné, které je uznáváno i naopak v liberecké ZOO,“ připomněla Lucie Spálenská

Další motivací k návštěvě několika památkových objektů jsou podle ní reciproční vstupenky. Nárok na slevu budou totiž mít návštěvníci, kteří v pokladně zámku Hrubý Rohozec předloží vstupenku ze zámku Sychrov nebo hradu Trosky.

Vstupné:  dospělí   150,-- Kč , děti od 3 let   100,-- Kč,  děti do tří let 20,-- Kč

Správa státního zámku Sychrov doporučuje rezervaci termínu prohlídky na tel. 482 416 011.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588