Střední škola v Lomnici n. P. a její absolventi získali ocenění od Hospodářské komory ČR

05. 11. 2014

Prestižní osvědčení, které dokládá požadovanou kvalitu mladých pracovníků ze strany zaměstnavatelů, převzalo u příležitosti 19. ročníků Oceňování nejlepších absolventů Hospodářské komory ČR celkem 7 absolventů Střední školy Lomnice nad Popelkou.

„V oborech gastronomie a služeb bylo oceněno sedm absolventů našich učebních oborů a také škola za vysokou úroveň praktické přípravy. Stejně jako v minulých letech jsme jedinou oceněnou školou z Libereckého kraje,“ upozornil ředitel střední školy Lubomír Charousek.

Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR 29. a 30. října ocenila celkem 267 absolventů řemeslných, technických, gastronomických oborů a oborů služeb ze 44 škol z celé České republiky. Osvědčení slouží jako doklad o odborných schopnostech absolventa uplatnitelných v praxi. Žáci si společně s osvědčením přebírali i dokumenty Europass, které jim v případě zájmu pomohou v uplatnění při hledání zaměstnání za hranicemi.

„Blahopřeji lomnické škole a jejím absolventům k získanému uznání. Každé takovéto ocenění naší krajské školy potvrzující vysokou úroveň kvality výuky mi dělá velkou radost, protože zároveň svědčí o dobré úrovni krajského vzdělávání jako celku,“ dodala k mimořádnému  úspěchu Alena Losová, radní pověřená řízením resortu školství, mládeže a zaměstnanosti.

Mobil: 739541588