Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Strom splněných přání potěší děti už počtvrté

13. 12. 2017

Liberecký kraj splní vánoční přání více než devadesáti dětem, jejichž rodiny si to z různých důvodů nemohou dovolit. Čtvrtým rokem připravuje akci „Strom splněných přání“. Pro dárky si děti na krajský úřad přijedou v pondělí 18. prosince. Připraven bude doprovodný program a různá vánoční vystoupení. V multimediálním sále se začne v 15:00 hodin.

V letošním roce byly do vánoční akce zapojeny nejen děti z Dětského centra v Liberci, ale také děti a jejich rodiče, kteří se nacházejí v těžké životní tísni a teď pobývají v azylových domech v Libereckém kraji. Dětem jejich přání tradičně vyplní zaměstnanci krajského úřadu, krajští radní a zastupitelé a členové Ekonomické rady Libereckého kraje. O moderaci předvánočního setkání se postará čtrnáctiletý Matěj Marek, moderátor Dětské televize Liberec. Dopravu na krajský úřad a zpět zdarma zajistí společnosti ČSAD Česká Lípa a ČSAD Liberec.

„Děti nám prostřednictvím ředitelů domovů napsaly, co by si přály najít pod vánočním stromečkem. My jsme si  jejich přání mezi sebe s kolegy rozdělili a pokusíme se je vyplnit. Akci pořádáme na kraji už počtvrté a každý rok si ji nesmírně užijeme, protože opravdu všichni se naladí na tu pravou vánoční atmosféru,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624