Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Studenec postupuje do mezinárodní soutěže Entente Florale Europe

26. 10. 2009

Po vítězství a získání Zelené stuhy v krajském kole soutěže Vesnice roku 2009 pokračuje úspěch obce Studenec, která v celostátní soutěži Vesnice roku 2009 získala ocenění Zelené stuhy ČR roku 2009. Nejvyšší republikové ocenění za péči o zeleň bylo předáno starostovi obce Studenec Jiřímu Ulvrovi na slavnostním úterním vyhlášení v Senátu Parlamentu ČR. Získání celorepublikového ocenění je doprovozeno nominací do mezinárodní soutěže Entente Florale Europe 2010. Po letošním úspěchu Mořic a Krnova bude příští rok zastupovat české barvy právě Studenec, který se v soutěži Entente Florale Europe 2010 (Evropská kvetoucí sídla) zúčastní v kategorii venkovských sídel.

Po vítězství v krajském kole jsme během dvou hodin museli celostátní komisy odborníků ukázat důvody naší výhry. Zajímali se o péči o zeleň a životní prostředí v obci, o její plánování, stávající i dokončené projekty a jejich údržbu, o vzdělávání a osvětu v této oblasti, o spolupráci s výchovnými institucemi a dostatečnou informovanost občanů a další a další důvody“, komentuje bleskovou návštěvu obce starosta Jiří Ulvr.

Vítěz Zelené stuhy ČR roku 2009 kromě nominace do mezinárodní soutěže získal možnost čerpání dotací ze dvou programů vypsaných Ministerstvem životního prostředí do výše 700 tisíc Kč. 

 

Květa Šírová
oddělení tiskové a vnějších vztahů