Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Studenti z Libereckého kraje a Saska budou spolupracovat na společných projektech

02. 04. 2004
[id:1789|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Vzájemná spolupráce českých a saských zemědělských škol byla tématem jednání, které proběhlo v Křesťansko sociálním institutu v Sasku. Tohoto jednání se za Liberecký kraj zúčastnil člen rady kraje Radim Zika.

Jsem rád, že k tomuto jednání došlo. Myslím, že si studenti zemědělských škol z obou regionů mají navzájem co sdělit a to nejen teoretické, ale především praktické zkušenosti ze svého budoucího povolání,“ řekl Zika. Zároveň zdůraznil nutnost jednání ředitelů těchto odborných škol se zástupci Libereckého kraje, na jehož základě by měl vzniknout projekt, který bude specifikovat potřeby a zájmy těchto škol.

Díky tomuto projektu můžeme uskutečnit další jednání se saskou stranou, jehož výsledkem by měly být pak konkrétní závěry, jako například výměny studentů či vzájemný tok aktuálních informací ze zemědělství. Věřím, že to bude pozitivní nejen pro studenty, ale i pro budoucí rozvoj zemědělství v Libereckém kraji,“ dodal na závěr Zika.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320