Světový pohár v orientačním běhu v Liberci se blíží

• 07. 09. 2011 15:41

Tisková konference u příležitosti konání dvou závodů Světového poháru v orientačním běhu v Liberci, které se konají pod záštitou hejtmana Libereckého kraje. Stanislava Eichlera, se uskuteční ve středu 14. září od 10:30 na Magistrátu Statutárního města Liberec, náměstí E. Beneše, v jednací místnosti č. 202 (druhé patro).

Tiskové konference se zúčastní čerstvá dvojnásobná medailistka z Mistrovství světa v orientačním

běhu ve Francii – Dana Šafka - Brožková, šéftrenér české reprezentace v orientačním běhu Radovan

Novotný, předseda organizačního výboru a ředitel závodů Světového poháru Přemek Škoda a

místopředseda Českého svazu orientačních sportů Ivan Matějů.

„V rámci tiskové konference budou také představeny skleněné trofeje pro vítěze závodů světového

poháru, které vyrábí novoborská firma Astera,“ uvedla za pořadatele Sportovní klub Slavia Liberec orienteering Kateřina Horáčková s tím, že .závody pořádá liberecký klub ve spolupráci s Českým

svazem orientačních sportů za podpory generálního partnera Lesy ČR, s.p.

Na místě konání budou k dispozici tiskové zprávy a občerstvení.

Program tiskové konference:

1. Informace o závodech Světového poháru v orientačním běhu v Liberci

2. Příprava české reprezentace na závody Světového poháru v OB

3. Informace o výsledcích české reprezentace na Mistrovství světa v orientačním běhu ve Francii

4. Různé (Mistrovství ČR na klasické trati - 18. 9.2011)

V Liberci – Vesci se uskuteční špičkový závod Světového poháru v orientačním běhu

Liberec se na konci září stane dějištěm nejvýznamnější akce orientačního běhu pořádané na území České republiky v roce 2011. Světová špička orientačního běhu se sejde v Liberci 24 a 25. 9. na dva závody Světového poháru.

„Závody světového poháru pořádá sportovní klub Slavia Liberec orienteering a Českým svaze orientačních sportů pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera,“ uvedla za pořadatele Kateřina Horáčková.

Centrem obou závodů Světového poháru i doprovodných závodů pro veřejnost bude sportovní areál Vesec, který nabízí závodníkům i divákům kvalitní zázemí a současně atraktivní a orientačně náročné terény okolích lesů.

„Zúčastní se nejlepších závodníci, včetně reprezentantů ze severu Evropy, a tak fanoušky čekají dva divácky atraktivní závody,“ zdůraznila Horáčková.

Amatérští závodníci a diváci budou moci sledovat oba závody i na velkoplošné obrazovce se záběry kamer České televize a výstupů z on-line trackovacího systému. Navíc oba závody vysílá kanál ČT4.

„Vrcholný podnik v tomto sportu není v Česku častý: je tu tedy šance poznat atmosféru závodů v orientačním běhu a zatleskat českým reprezentantům, kteří budou patřit k favoritům. Navíc si mohou zájemci či adepti orientačního běhu vyzkoušet nalezení pár kontrol v lese a zjistit, co znamená „hustník“ nebo „kupka“,“ zve už nyní Kateřina Horáčková.

Více informací o závodech světového poháru a veřejných závodech najdete na www.owcliberec2011.

Světový pohár v orientačním běhu v Liberci

(24. – 25.9. 2011)

23.9. 2011 (pátek)

Slavnostní zahájení – 17:00 – 17:30 (Tipsport Arena Liberec)

24.9. 2011 (sobota)

7. závod Světového poháru – krátká trať - start 9:30 (Sportovní areál Vesec)

Slavnostní vyhlášení v centru závodů – 14:00 (Sportovní areál Vesec)

Závod žebříčku B Čechy – Krátká trať - start 14:30 (Sportovní areál Vesec)

25.9. 2011 (neděle)

8. závod Světového poháru - klasická trať - start 9:30 (Sportovní areál Vesec)

Slavnostní vyhlášení v centru závodů – 12:30 (Sportovní areál Vesec)

Závod žebříčku B Čechy – klasická trať - start 12:00 (Sportovní areál Vesec)

Na tiskovou konferenci srdečně zvou organizátoři závodů.

Ivan M a t ě j ů Ing. Přemek Š k o d a

místopředseda ČSOS předseda OV SP OB Liberec